US Open: Zwycięski dreszczowiec Alicji Rosolskiej i Gabrieli Dabrowski

Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski w II rundzie turnieju gry podwójnej wielkoszlemowego US Open w trzech setach pokonały parę Misaki Doi / Elina Switolina.

Marcin Motyka
Po wspaniałym zwycięstwie nad rozstawionymi z numerem dziesiątym, zeszłorocznymi finalistkami wielkoszlemowych Australian Open, Wimbledonu i US Open, Casey Dellacquą i Ashleigh Barty, Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski nie spoczęły na laurach. W II rundzie turnieju gry podwójnej US Open 2014 polsko-kanadyjska para wygrała 4:6, 6:2, 6:4 z duetem Misaki Doi / Elina Switolina.
Mecz długo nie układał się po myśli Rosolskiej i Dabrowskiej. Choć Polka i Kanadyjka w czwartym gemie uzyskały przełamanie, to z następnych sześciu zdobyły tylko jednego, przegrywając partię otwarcia 4:6. Set drugi, który rozpoczął się od przełamania dla Doi i Switoliny, został łatwo wygrany (6:2) przez Rosolską i Dabrowski, które poszły za ciosem i w trzeciej odsłonie prowadziły już 3:0.

Japonka i Ukrainka nie zamierzały poddawać się bez walki, odrobiły stratę i wyrównały na 3:3. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały Polka i Kanadyjka, które pewnie wygrywały gemy przy własnym serwisie, zaś rywalki miały z tym olbrzymi kłopot. W ósmym gemie Doi i Switolina obroniły się jeszcze przed breakiem, ale w dziesiątym oddały podanie i to para Rosolska / Dabrowski awansowała do III rundy.

W ciągu godziny i 50 minut gry Polka i Kanadyjka nie zaserwowały asa, popełniły sześć podwójnych błędów serwisowych, cztery razy zostały przełamane, wykorzystały sześć z 16 break pointów i przy 41 uderzeniach kończących popełniły 25 niewymuszonych błędów.

W walce o awans do ćwierćfinału US Open 2014 Rosolska i Dabrowski zmierzą się z rozstawionymi z numerem ósmym Andreą Hlavackovą, która razem z Lucie Hradecka wygrała w deblu nowojorska lewę Wielkiego Szlema w ubiegłym roku, i Jie Zheng, mistrzynią Australian Open oraz Wimbledonu w grze podwójnej sprzed ośmiu lat.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy (Decoturf), pula nagród w deblu kobiet 2,273 mln dolarów
sobota, 30 sierpnia

II runda gry podwójnej:

Alicja Rosolska (Polska) / Gabriela Dabrowski (Kanada) - Misaki Doi (Japonia) / Elina Switolina (Ukraina) 4:6, 6:2, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski awansują do ćwierćfinału?