Relację prowadzą : autor:
Marcin Motyka
autor:
Rafał Smoliński
Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 7:5, 5:7, 7:5 - Gem set i mecz Jerzy Janowicz. Polak pokonał Dusana Lajovicia i po raz pierwszy w karierze awansował do II rundy US Open!
Skomentuj 1
  • panda25 Zgłoś komentarz
    Ciekawe, co teraz napisze jedna maruda, której w normalnych okolicznościach "wypisów" nie widzę. Oczywiście, poza stwierdzeniem: "ale przegra następnym razem"...
    Dziękujemy Państwu za obecności podczas naszych dzisiejszych relacji z meczów Agnieszki Radwańskiej, która niestety przegrała, i Jerzego Janowicza. Żegnamy się, życząc Dobrej Nocy!
    Skomentuj 0
    A oto pełne statystyki dzisiejszego pojedynku Polaka z Serbem.
    Skomentuj 1
    Przeciwnikiem Jerzego Janowicza w piątkowym meczu II rundy będzie Kevin Anderson, z którym Polak przegrał w zeszłym roku w Monte Carlo.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *6:3, 7:5, 5:7, 6:5 - Dwa meczbole!
    Skomentuj 4
    Zobacz więcej komentarzy (1)
    Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *6:3, 7:5, 5:7, 6:5 - Subtelny dropszot i Jerzy Janowicz przełamał Lajovicia, a po przerwie będzie serwował, aby awansować odo II rundy US Open.
    Skomentuj 0
  • Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 7:5, 5:7, 5:5* - Break point dla Janowicza!
    Skomentuj 5
    Zobacz więcej komentarzy (2)
    Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 7:5, 5:7, 5:5* - Za to przy własnym podaniu Janowicz spokojnie i bez problemów, jak w całym czwartym secie.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *6:3, 7:5, 5:7, 4:5 - Kolejny gem przy serwisie Lajovicia, w którym Janowicz nie zaprezentował dobrego tenisa i nie stronił od błędów własnych.
    Skomentuj 1
    Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 7:5, 5:7, 4:4*- "Na sucho" Janowicz. Może Polak w końcu pokusi się o breaka.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *6:3, 7:5, 5:7, 3:4 - Fantastyczna wymiana na koniec gema wygranego przez Lajovicia. Janowicz znów, mimo break pointów, nie potrafił uzyskać przełamania.
    Skomentuj 2
    Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 7:5, 5:7, 3:3* - Agresywny return Polaka daje mu piłkę na przełamanie, którą Lajović broni asem.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 7:5, 5:7, 3:3* - Gem dla Polaka. Tymczasem znany jest już rywal II rundzie dla lepszego z pary Janowicz - Lajović. Będzie nim rozstawiony z numerem 18. Kevin Anderson, który pokonał Pablo Cuevasa 6:3, 6:7(3), 4:6, 6:2, 7:6(1), mimo że w piątym secie przegrywał 3:5.
    Skomentuj 2
    Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *6:3, 7:5, 5:7, 2:3 - Długi, ponad dziesięciominutowy gem, dla Lajovicia. Serb obronił dwa break pointy.
    Skomentuj 1
      Gdyby kierować się łatwością wygrywanych własnych podań, to Janowicz powinien to wygrać.
      Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 7:5, 5:7 2:2* - I drugi break point także obroniony przez Serba, akcją przy siatce.
      Skomentuj 1
      Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 7:5, 5:7 2:2* - Janowiczowi uciekła szansa, bo wyrzucił return przy break poincie, ale będzie miał drugą okazję.
      Skomentuj 0
      Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 7:5, 5:7 2:2* - Długi gem, walka na przewagi i break point dla Polaka.
      Skomentuj 1
      Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 7:5, 5:7 2:2* - Ograniczył błędy łodzianin, i od razu dało to efekt. Janowicz obronił dwa break pointy i utrzymał serwis.
      Skomentuj 0
      Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *6:3, 7:5, 5:7 1:2 - Błędy, wiele błędów Polaka i dwa break pointy dla Lajovicia.
      Skomentuj 8
      Zobacz więcej komentarzy (5)
      Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *6:3, 7:5, 5:7 1:2 - Lajović też pewnie przy swoim serwisie, do 15.
      Skomentuj 3
      Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 7:5, 5:7 1:1* - Janowicz musi szybko wrócić na właściwe tory i gem wygrany bez straty punktu tylko może mu w tym pomóc.
      Skomentuj 2
      Oto statystyki III seta!
      Skomentuj 0
      Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *6:3, 7:5, 5:7 0:1 - Gem otwarcia drugiego seta dla Lajovicia, który przejął inicjatywę na korcie.
      Skomentuj 0
      Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 7:5 5:7, 0:0* - Gem i trzeci set Dusan Lajović. Serb wykorzystał słabszą dyspozycję Polaka i doprowadził do czwartej partii.
      Skomentuj 2
      Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *6:3, 7:5, 5:6 - Kłopoty Polaka, setbol dla Lajovicia.
      Skomentuj 2
      Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *6:3, 7:5, 5:6 - Lajović popisał się udaną akcją serwis-wolej na zakończenie 11. gema i jedyna droga Janowicza do wygrania z Serbem w trzech setach prowadzi przez tie breaka.
      Skomentuj 1
      Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 7:5, 5:5* - Bardzo ważny gem dla Janowicza, wygrany ze stanu 0-30. Gdyby Polakowi powinęła się noga i stracił podanie, przegrałby trzeciego seta, a tak wciąż ma szansę rozstrzygnąć ten mecz w tej partii.
      Skomentuj 0
      Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *6:3, 7:5, 4:5 - Zmarnował piłkę setową Lajović i następnie oddał podanie błędami własnymi. Janowicz wraca do gry w trzecim secie!
      Skomentuj 2
      Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 7:5, 3:5* - Break point dla Polaka
      Skomentuj 1
      Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 7:5, 3:5* - Dwa z rzędu podwójne błędy serwisowe Serba i Janowicz miał break pointa, którego Lajović obronił wygrywającym forhendem.
      Skomentuj 1
      Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 7:5, 3:5* - Piłka setowa dla Lajovicia.
      Skomentuj 0
      Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 7:5, 3:5* - Janowicz wykonał swoje zadanie, utrzymał podanie, ale teraz Lajović będzie serwował, by wygrać trzeciego seta.
      Skomentuj 0
      Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *6:3, 7:5, 2:5 - "Na sucho" Lajović i Serb jest o krok od wygrania trzeciego seta.
      Skomentuj 1
      Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 7:5, 2:4* - I tak z niczego, po poprzednich pewnie wygranych gemach serwisowych, Janowicz został przełamany i jego sytuacja w trzecim secie jest bardzo trudna.
      Skomentuj 1
      Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *6:3, 7:5, 2:3 - Podwójny błąd serwisowy Janowicz i jest break point dla Serba.
      Skomentuj 2
      Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *6:3, 7:5, 2:3 - Pierwszy gem serwisowy Lajovicia w trzecim secie, w którym Serb nie musiał bronić piłki na przełamanie.
      Skomentuj 0
      Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 7:5, 2:2* - Janowicz znów bardzo pewnie przy własnym serwisie, gem wygrany do 15.
      Skomentuj 0
      Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *6:3, 7:5, 1:2 - Sporo błędów, szczególnie ze strony forhendowej Janowicza, i Lajović utrzymał podanie, mimo że musiał bronić break pointa.
      Skomentuj 1
      Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 7:5, 1:1* - Mocny bekhend Polaka daje mu piłkę na przełamanie.
      Skomentuj 1
      • woj Mirmiła Zgłoś komentarz
        1:2 znów z ogromnym trudem Lajovic utrzymał podanie; w następnym Jurek go przełamie!
        Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 7:5, 1:1* - Szybko, łatwo, przyjemnie i "na sucho" Janowicz.
        Skomentuj 0
        Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *6:3, 7:5, 0:1 - Ze sporymi problemami, ale Lajović wygrał pierwszego gema trzeciej odsłony.
        Skomentuj 1
        Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 7:5, 0:0* - Obronił się Lajović. Janowicz ma o co walczyć, bowiem szybkie przełamanie ustawiłoby grę w trzecim secie.
        Skomentuj 1
        I jeszcze statystyki II seta!
        Skomentuj 1
        Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 7:5, 0:0* - I break point już w gemie otwarcia trzeciego seta dla Janowicza.
        Skomentuj 0
        Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 7:5, 0:0* - Gem i drugi set Jerzy Janowicz! Polak coraz bliżej pierwszego w karierze zwycięstwa w głównej drabince US Open.
        Skomentuj 0
        Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *6:3, 6:5 - Trzy setbole dla Polaka.
        Skomentuj 4
        Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *6:3, 6:5 - Akcja serwis-wolej Lajovicia, ale Janowicz popisuje się świetnym minięciem i notuje przełamanie, a po przerwie będzie serwował, by wygrać drugą partię.
        Skomentuj 1
        Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 5:5* - Pierwszego break pointa Lajović oddalił serwisem, ale będzie musiał bronić drugiego.
        Skomentuj 1
        Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 5:5* - Piłka na przełamanie dla Janowicza, dla którego to ostatnia szansa, by wygrać tego seta bez potrzeby rozgrywania tie breaka.
        Skomentuj 0
        Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 5:5* - Polak serwował, by nie przegrać drugiego seta, i swoje zadanie wykonał.
        Skomentuj 0
        Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *6:3, 4:5 - Teraz "na sucho" Lajović.
        Skomentuj 1
        Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 4:4* - Polak w sposób najlepszy z możliwych zakończył passę Lajovicia, wygrywając gema bez straty punktu.
        Skomentuj 2
        Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *6:3, 3:4 - Błędy Janowicza i Lajović po raz pierwszy w drugim secie wychodzi na prowadzenie.
        Skomentuj 1
          Noooo, wchodzę na transmisję i co widzę? wygrany set i równy wynik w drugim, teraz asy Jurka i 4:4; tak trzymaj!
          Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 3:3* - Nie pierwszy raz niepotrzebny dropszot Janowicza, Lajović bez trudu dobiegł do piłki i odrobił stratę przełamania.
          Skomentuj 0
          Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *6:3, 3:2 - Utracił koncentrację Janowicz i musi bronić break pointa.
          Skomentuj 0
          Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *6:3, 3:2 - Najlepszy gem serwisowy Lajovicia w tym meczu, Serb był bardzo pewny przy własnym podaniu.
          Skomentuj 0
          Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 3:1* - Tym razem to Polak wyszedł ze stanu 15-30 przy własnym podaniu, wieńcząc gema asem serwisowym.
          Skomentuj 1
          Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *6:3, 2:1 - Janowicz mógł myśleć o kolejnym breaku, prowadził 30-15 przy podaniu Lajovicia, ale tenisista z Belgradu zdobył trzy punkty z rzędu i całego gema.
          Skomentuj 0
          Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 2:0* - Były dwa asy, były też dwa podwójne błędy serwisowe, ale najważniejsze, że jest gem i Janowicz podwyższył prowadzenie.
          Skomentuj 0
          Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *6:3, 1:0 - Wymarzony początek drugiego seta. Janowicz już w pierwszym gemie notuje breaka!
          Skomentuj 0
          Tak prezentują się statystyki I seta!
          Skomentuj 0
          Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 6:3, 0:0* - Gem i pierwszy set Jerzy Janowicz! Polak kończy partię otwarcia asem serwisowym.
          Skomentuj 1
          Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *5:3 - Trzy setbole dla Janowicza.
          Skomentuj 1
          Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *5:3 - Lajović przerwał serię zwycięskich gemów Janowicza, ale teraz Polak będzie serwował, by wygrać pierwszego seta.
          Skomentuj 0
          Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 5:2* - Czwarty z rzędu gem dla Janowicza.
          Skomentuj 1
          Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *4:2 - Znakomita forhendowa kontra po krosie w wykonaniu Janowicza daje mu drugie w tym meczu przełamanie!
          Skomentuj 2
          Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 3:2* - Dwa break pointy dla Janowicza.
          Skomentuj 1
          Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 3:2* - Pierwszy tak pewnie wygrany gem serwisowy łodzianina z tylko jednym straconym punktem.
          Skomentuj 1
          Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *2:2 - I błyskawiczne przełamanie powrotne dla Janowicza! Przy break poincie Serb trafił z bekhendu w siatkę.
          Skomentuj 1
          Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 1:2* - Piłka na odrobienie strat dla Polaka.
          Skomentuj 2
          Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 1:2* - Mamy przełamanie na korzyść Lajovicia, i to 'na sucho".
          Skomentuj 0
          Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *1:1 - W poprzednim gemie Janowicz zmarnował swoje szanse, to teraz samu musi bronić się przed przełamaniem. Trzy break pointy dla Lajovicia.
          Skomentuj 0
          Jerzy Janowicz - Dušan Lajović *1:1 - Zażarta walka punkt za punkt przy serwisie Lajovicia, ale Serb po wielkich męczarniach utrzymał podanie i otworzył wynik po swojej stronie.
          Skomentuj 1
          Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 1:0* - Niewykorzystane obie szanse przez Polaka, który popełnił dwa błędy własne.
          Skomentuj 1
          Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 1:0* - Wspaniały winner po linii z bekhendu Janowicza i są dwa break pointy dla Polaka.
          Skomentuj 0
          Jerzy Janowicz - Dušan Lajović 1:0* - Gem otwarcia wygrany przez Polaka do 30.
          Skomentuj 0
          Zaczynamy od serwisu Janowicza!
          Skomentuj 0
          Od godz. 18:55 zapraszamy na relację na żywo z meczu I rundy wielkoszlemowego US Open pomiędzy Jerzym Janowiczem a Dusanem Lajoviciem.