US Open: Katarzyna Piter wciąż bez zwycięstwa w wielkoszlemowej imprezie

Katarzyna Piter na I rundzie zakończyła udział w wielkoszlemowym US Open rozgrywanym na kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku. Polka przegrała z Serbką Aleksandrą Krunić.

Łukasz Iwanek
To nie był polski dzień w Nowym Jorku. Wcześniej odpadła Paula Kania, a z turniejem debla pożegnał się Tomasz Bednarek. Katarzyna Piter (WTA 111) przegrała 4:6, 1:6 z kwalifikantką Aleksandrą Krunić (WTA 145). Poznaniaka pozostaje bez wygranego meczu w wielkoszlemowych turniejach. Debiutowała w styczniu w Australian Open. Po przejściu kwalifikacji, urwała jednego gema Simonie Halep. Z Rolanda Garrosa i Wimbledonu wyeliminowały ją Niemki, odpowiednio Andżelika Kerber i Andrea Petković.
W całym spotkaniu Piter tylko raz utrzymała własne podanie, na 2:1 w I secie. Do tego popełniła siedem podwójnych błędów. Po uzyskaniu przełamania na 3:2, do końca I partii poznanianka zdobyła jeszcze tylko jednego gema, gdy przy 3:5 odebrała rywalce podanie. Po chwili Krunić zakończyła seta przełamaniem do 30.W drugim gemie II seta Piter odparła break pointa, po czym nie wykorzystała przewagi na 1:1 i ostatecznie oddała podanie. W czwartym gemie poznanianka roztrwoniła prowadzenie 40-15, a w piątym Krunić od 40-15 straciła cztery punkty z rzędu. Na pogoń w wykonaniu Polki było już za późno, szczególnie gdy oddała podanie w szóstym gemie. Mecz Serbka zakończyła gemem serwisowym na sucho, ostatni punkt zdobywając asem.
Krunić w wielkoszlemowej imprezie gra po raz drugi. W ubiegłym sezonie właśnie w Nowym Jorku przeszła kwalifikacje, a w I rundzie nie dała rady Coco Vandeweghe. Kolejną rywalką Serbki będzie Madison Keys (WTA 27), która rozbiła 6:0, 6:3 Jarmilę Gajdosovą (WTA 102). Piter w tym roku w głównym cyklu wygrała cztery mecze - dwa w drodze do ćwierćfinału w Rio de Janeiro oraz po jednym w Bukareszcie i Baku.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy (Decoturf), pula nagród w singlu kobiet 14,792 mln dolarów
wtorek, 26 sierpnia

I runda gry pojedynczej:

Aleksandra Krunić (Serbia, Q) - Katarzyna Piter (Polska) 6:4, 6:1

Program i wyniki turnieju kobiet

US Open: Nieudany debiut Pauli Kani, Polka gorsza w meczu kwalifikantek

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)