WTA New Haven: Kvitova i Stosur zmierzą się o finał, drugi półfinał Giorgi

Petra Kvitova pokonała Barborę Zahlavovą-Strycovą i awansowała do półfinału turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach twardych w New Haven. O finał Czeszka zagra z Samanthą Stosur.

Łukasz Iwanek
Petra Kvitova (WTA 4) jest już dwa kroki od wywalczenia drugiego tytułu w New Haven. Triumfowała tutaj w 2012 roku po zwycięstwie nad Marią Kirilenko. Do finału doszła również w ubiegłym sezonie i przegrała z Simoną Halep. W czwartek Czeszka pokonała 6:4, 6:1 swoją rodaczkę Barborę Zahlavovą-Strycovą (WTA 31) i jest jedyną rozstawioną zawodniczką, która zagra w półfinale (wszystkie pozostałe odpadły w I i II rundzie). Było to drugie spotkanie obu Czeszek w sezonie - w ćwierćfinale Wimbledonu Kvitová wygrała 6:1, 7:5.
Początek czwartkowego meczu o półfinał w New Haven był pomyślny dla Záhlavovej-Strýcovej. Prowadziła ona 4:2 w I secie, ale do końca zdobyła jeszcze tylko jednego gema. W ciągu 68 minut gry Kvitová zdobyła 25 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz 13 z 17 przy drugim serwisie rywalki. Mistrzyni Wimbledonu 2011 i 2014 wykorzystała cztery z pięciu break pointów.

Kolejną rywalką Kvitovej będzie Samantha Stosur (WTA 25), która wygrała 6:3, 4:6, 6:3 z Kirsten Flipkens (WTA 47). W trwającym 96 minut spotkaniu australijska triumfatorka US Open 2011 zaserwowała siedem asów oraz zdobyła 53 z 67 punktów w swoich gemach serwisowych. Wykorzystała trzy z siedmiu break pointów i awansowała do drugiego półfinału w sezonie (w styczniu w Hobart). Kvitová wygrała pięć z sześciu dotychczasowych meczów ze Stosur. Siódme starcie obu zawodniczek odbędzie się o godz. 1:00 w nocy czasu polskiego z piątku na sobotę.

Camila Giorgi (WTA 38), która w poprzedniej rundzie wyeliminowała Karolinę Woźniacką, pokonała 6:4, 6:7(4), 6:2 Garbine Muguruzę (WTA 26). W ciągu dwóch godzin i 14 minut gry Włoszka popełniła 19 podwójnych błędów i sześć razy oddała podanie, ale sama wykorzystała dziewięć z 19 break pointów. Giorgi awansowała do drugiego półfinału w sezonie i zarazem w karierze - w kwietniu Katowicach dopiero w finale przegrała z Alize Cornet. Do New Haven przyjechała legitymując się serią czterech z rzędu przegranych spotkań.

O finał Włoszka zmierzy się z Magdaleną Rybarikovą (WTA 68), pogromczynią Simony Halep z II rundy. W ćwierćfinale Słowaczka wygrała 7:5, 0:6, 6:4 z Alison Riske (WTA 44) po dwóch godzinach i 20 minutach walki. Zawodniczka z Bratysławy zaliczyła o jedno przełamanie mniej (6-7) i zdobyła o 17 punktów mniej (91-108), ale wymazała z pamięci II seta i awansowała do drugiego półfinału w sezonie (po Den Bosch). W piątek o godz. 19:00 czasu polskiego dojdzie do pierwszej konfrontacji Rybárikovej z Giorgi.

Samantha Stosur (Australia, WC) - Kirsten Flipkens (Belgia, WC) 6:3, 4:6, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Która tenisistka będzie górą w półfinale turnieju w New Haven?