US Open: Urszula Radwańska odarta ze złudzeń przez pogromczynię Magdy Linette

Urszula Radwańska przegrała z Richel Hogenkamp w II rundzie eliminacji do wielkoszlemowego US Open na kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku.

Łukasz Iwanek
Urszula Radwańska na przełomie sezonów pauzowała z powodu kontuzji barku. Seria porażek (w tym roku wygrała tylko jeden mecz w głównym cyklu, w dodatku przez krecz rywalki) wpędziła ją w mentalny dołek, z którego nie potrafi się wygrzebać. W Nowym Jorku w I rundzie eliminacji pokonała Anę Konjuh, wracając ze stanu 0:3 w III secie. Bardzo dużo jej jednak pomogła 16-letnia Chorwatka, która popełniała koszmarne błędy, choćby w ostatnim gemie meczu popsuła serię prostych returnów.
W II rundzie krakowianka zmierzyła się z Richel Hogenkamp (WTA 165), która w tym tygodniu ma na swoim rozkładzie dwie polskie tenisistki. Najpierw odprawiła Magdę Linette, a następnie pokonała 3:6, 6:4, 6:2 Urszulę Radwańską (WTA 172). W I secie po serii obustronnych przełamań, krakowiaka w dziewiątym gemie wykorzystała piątego setbola. W II partii Polka oddała podanie przy 3:3, by po chwili wyrównać na 4:4. W dziewiątym gemie Radwańska nie wykorzystał prowadzenia 30-0, a seta Holenderka zakończyła utrzymując podanie na sucho. W decydującej odsłonie od 1:1 Hogenkamp zdobyła pięć z sześciu kolejnych gemów. W trwającym jedną godzinę i 48 minut spotkaniu Hogenkamp popełniła 13 podwójnych błędów i sześć razy oddała podanie, ale sama wykorzystała siedem z dziewięciu break pointów. Radwańska zrobiła sześć podwójnych błędów i zdobyła tylko 26 z 53 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Radwańska wypadła z czołowej 100 rankingu i po raz pierwszy od 2011 roku musiała wziąć udział w eliminacjach do wielkoszlemowej imprezy. Przed trzema laty przeszła kwalifikacje właśnie w Nowym Jorku, by w I rundzie turnieju głównego przegrać z Agnieszką Radwańską. Dla młodszej z krakowskich sióstr po US Open może nawet zabraknąć miejsca w Top 200.