WTA Waszyngton: Fatalnie serwująca Cirstea poległa w starciu z Jovanovski

Sorana Cirstea przegrała z Bojaną Jovanovski w II rundzie turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Waszyngtonie.

Łukasz Iwanek
Sorana Cirstea (WTA 35) w dwóch meczach w Waszyngtonie popełniła 23 podwójne błędy serwisowe. W I rundzie udało się jej pokonać Kiki Bertens, ale w walce o ćwierćfinał przegrała 6:4, 5:7, 3:6 z Bojaną Jovanovski (WTA 36). Rumunka w tym sezonie tylko w trzech turniejach wygrała dwa mecze z rzędu (ćwierćfinały w Pattaya City i Dubaju, III runda Rolanda Garrosa). Było to piąte spotkanie obu zawodniczek w głównym cyklu i Serbka odniosła trzecie zwycięstwo. Zawodniczka z Belgradu w ubiegłym tygodniu zaliczyła finał w Baku. W Waszyngtonie po raz drugi zagra w ćwierćfinale (2011).
Cîrstea prowadziła 6:4, 2:0, by przegrać cztery gemy z rzędu. W II partii z 3:5 wyrównała na 5:5 po obronie dwóch setboli. W 11. gemie oddała podanie, a w 12. zmarnowała dwa break pointy na doprowadzenie do tie breaka. W decydującej partii Rumunka z 1:4 zbliżyła się na 3:4, ale w dwóch kolejnych gemach zdobyła łącznie trzy punkty. W trwającym dwie godziny i trzy minuty spotkaniu popełniła ona 11 podwójnych błędów i siedem razy oddała podanie. Kolejną rywalką Jovanovski będzie Marina Eraković (WTA 82), która wygrała 6:2, 6:2 z Shelby Rogers (WTA 121), pogromczynią Alize Cornet. W ciągu 64 minut gry Nowozelandka obroniła sześć break pointów, a sama wykorzystała cztery z pięciu szans na przełamanie rywalki. Przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 31 z 42 punktów. Eraković awansowała do drugiego ćwierćfinału w sezonie. Dokonała tego w lutym w Acapulco, gdzie w II rundzie wyeliminowała Jovanovski.

Kristina Mladenović (WTA 78) wróciła ze stanu 0:3 w II secie i pokonała 6:3, 6:4 Taylor Townsend (WTA 143). W trwającym 1,5 godziny spotkaniu Francuzka posłała siedem asów oraz zgarnęła 29 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Awansowała ona do trzeciego ćwierćfinału tydzień po tygodniu (po Stambule i Baku). O półfinał zmierzy się z Kurumi Narą (WTA 40), która wygrała 3:6, 6:2, 4:0 z Zariną Dijas (WTA 53), która w III secie skreczowała. Japonka osiągnęła czwarty ćwierćfinał w sezonie (po Auckland, Rio de Janeiro i Stambule).