Cykl ITF: Kamil Majchrzak triumfatorem turnieju w Michalovcach

Kamil Majchrzak zwyciężył w turnieju ITF rozgrywanym na kortach ziemnych w słowackich Michalovcach. Polski tenisista wywalczył tym samym drugie w karierze zawodowe trofeum.

Rafał Smoliński
W niedzielnym finale, rozpoczętym tuż po godz. 10:00, Kamil Majchrzak spotkał się z Filipem Brtnickim. W rankingu ATP Polak klasyfikowany jest wyżej od Czecha równo o 680 miejsc i to on był faworytem tego pojedynku. Nasz reprezentant pokonał w drodze do finału dwóch rozstawionych zawodników: oznaczonego "jedynką" Adriana Partla i grającego z "trójką" Marka Semjana. Z kolei Brtnický do głównej drabinki dostał się poprzez eliminacje, dlatego rozegrał w Michalovcach o dwa mecze więcej od Polaka. Na swojej drodze nie napotkał jednak żadnych rozstawionych tenisistów.
Niedzielny pojedynek o tytuł okazał się bardzo jednostronnym pojedynkiem i to Majchrzak udowodnił swoją wyższość nad rywalem. W pierwszej partii Polak uzyskał dwa przełamania, dzięki czemu pewnie zwyciężył 6:2. 18-letni piotrkowianin poszedł za ciosem na początku drugiej odsłony i od tego momentu w pełni kontrolował wydarzenia na placu gry. W dziewiątym gemie nasz reprezentant postarał się o czwartego w meczu breaka, co przyniosło mu ostateczne zwycięstwo 6:2, 6:3.

Dla Majchrzaka to drugie mistrzowskie trofeum w obecnym sezonie i zarazem drugie w całej zawodowej karierze. Po pierwsze Polak sięgnął na przełomie lutego i marca w hiszpańskiej Kartagenie. Za triumf w Michalovcach nasz tenisista otrzyma 18 punktów do rankingu ATP, co pozwoli mu 4 sierpnia awansować o około 100 miejsc. Dzięki temu Majchrzak po raz pierwszy w karierze znajdzie się w szóstej setce światowej klasyfikacji.