ATP Gstaad: Jużny z Haase w powtórce zeszłorocznego finału, kolejna wygrana Troickiego

Michaił Jużny pokonał Kenny'ego de Scheppera w II rundzie turnieju ATP w Gstaad i w ćwierćfinale zagra z Robinem Haase, którego pokonał w zeszłorocznym finale. Kolejny mecz wygrał Viktor Troicki.

Marcin Motyka
Przed pierwszym meczem Michaił Jużny wraz z małżonką poznawał uroki szwajcarskiego kurortu Gstaad. Rosjanin z uśmiechem na ustach pozował do zdjęć na tle przepięknego górskiego krajobrazu. Kilkanaście godzin później stanął do walki w turnieju Credit Agricole Suisse Open Gstaad i znów miał powody do radości, bowiem bez kłopotów w II rundzie wyeliminował Kenny'ego de Scheppera.
Broniący tytułu i rozstawiony z numerem pierwszym Jużny pokonał Francuza 6:3, 6:4 w 70 minut. W całym meczu ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, po trafionym pierwszym podaniu wygrał 80 proc. rozegranych punktów i wykorzystał dwa z siedmiu break pointów. W ćwierćfinale Jużny zmierzy się z Robinem Haase, z którym grał w głównym cyklu sześciokrotnie i przegrał tylko jeden raz, ale był to ich ostatni pojedynek - w kwietniu tego roku w Bukareszcie. Będzie to zarazem powtórka zeszłorocznego finału turnieju w Gstaad, w którym Rosjanin zwyciężył 6:3, 6:4.

Haase również mógł liczyć na miły upominek od organizatorów międzynarodowych mistrzostw Szwajcarii. Przed meczem II rundy otrzymał... kozę o imieniu Antonia. Na korcie, grając przeciw posiadaczowi dzikiej karty Henriemu Laaksonenowi, Holender nie dał się zapędzić w kozi róg, wygrywając 6:4, 1:6, 7:5.

- W każdym secie miałem swoje szanse. Po prostu musiałem je wykorzystać, jednak nie zrobiłem tego. Ale ten mecz pokazał, że jestem w stanie podjąć walkę z tenisistami z Top 50 rankingu, nawet jeżeli nie serwuję dobrze - mówił zmartwiony Laaksonen.

Zwycięstwo odniósł również Viktor Troicki. Powracający do rozgrywek po rocznym zawieszeniu za odmowę podania się kontroli antydopingowej Serb w czwartek pokonał w dwóch setach Andrieja Gołubiewa, w ciągu 67-minutowego spotkania posyłając siedem asów serwisowych i trzykrotnie przełamując podanie Kazacha.

Swojego rywala w walce o półfinał tenisista z Belgradu pozna dopiero w piątek, ponieważ opady deszczu przerwały mecz rozstawionego z numerem czwartym Fernando Verdasco z Janem-Lennardem Struffem przy remisie 1:1 w decydującej partii. Pojedynek ten zostanie wznowiony w piątek, nie przed godz. 12:00.

Credit Agricole Suisse Open Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 426,6 tys. euro
czwartek, 24 lipca

II runda gry pojedynczej:

Michaił Jużny (Rosja, 1) - Kenny de Schepper (Francja) 6:3, 6:4
Robin Haase (Holandia, 7) - Henri Laaksonen (Finlandia, WC) 6:4, 1:6, 7:5
Viktor Troicki (Serbia, WC) - Andriej Gołubiew (Kazachstan) 6:3, 6:4
Fernando Verdasco (Hiszpania, 4) - Jan-Lennard Struff (Niemcy) 3:6, 6:3, 1:1* do dokończenia

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Kto zagra w półfinale turnieju w Gstaad?