WTA Baku: Klaudia Jans-Ignacik i Janette Husarova odpadły w I rundzie

Klaudia Jans-Ignacik i Janette Husárová nie będą mile wspominać swojego występu w turnieju Baku Cup 2014. Polka i Słowaczka już w I rundzie przegrały z Francescą Schiavone i Stefanie Vögele.

W pierwszym secie rozstawione z drugim numerem Klaudia Jans-Ignacik i Janette Husárová odrobiły stratę breaka, a następnie wygrały ze stanu 2:3 cztery kolejne gemy. W drugiej odsłonie doszło do pięciu przełamań, a trzy z nich były dziełem Franceski Schiavone i Stefanie Voegele.

O losach pojedynku zadecydował zatem mistrzowski tie break, w którym Polka i jej słowacka partnerka wygrały zaledwie dwa punkty. Po 73 minutach włosko-szwajcarski duet pokonał Jans-Ignacik i Husárovą 3:6, 6:4, 10-2, dzięki czemu w ćwierćfinale azerskich zawodów zmierzy się z Ukrainką Ołeksandrą Koraszwili i Czeszką Terezą Martincovą. [ad=rectangle] Porażka Jans-Ignacik oznacza koniec występów biało-czerwonych w tegorocznej edycji turnieju Baku Cup. Wcześniej w deblu odpadła Katarzyna Piter, która w środę, podobnie jak Urszula Radwańska, przegrała w II rundzie singla.   Baku Cup, Baku (Azerbejdżan) WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów środa, 23 lipca

I runda gry podwójnej:

Francesca Schiavone (Włochy) / Stefanie Vögele (Szwajcaria) - Klaudia Jans-Ignacik (Polska, 2) / Janette Husárová (Słowacja, 2) 3:6, 6:4, 10-2

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty