ATP Atlanta: Zwycięstwa Jacka Socka i Denisa Istomina, dwa gemy Ryana Harrisona

Jack Sock pokonał Alejandro Gonzaleza w I rundzie turnieju ATP w Atlancie. Awans do 1/8 uzyskali też m.in. Denis Istomin, Marinko Matosević i Tim Smyczek, która oddał dwa gemy Ryanowi Harrisonowi.

Marcin Motyka
Po deblowym mistrzostwie w wielkoszlemowym Wimbledonie Jack Sock nagle stał się jedną z czołowych postaci całego amerykańskiego tenisa. 21-latek jest przyjmowany z wielkimi honorami wszędzie tam, gdzie się pojawi. Podobnie jest w Atlancie. Amerykanin obiecał, że w turnieju BB&T Atlanta Open pokaże się z jak najlepszej strony i w pierwszym meczu udowodnił, że nie rzucał tych słów wiatr.
Sock potrzebował tylko 65 minut, aby uporać się z Alejandro Gonzalezem. Amerykanin wygrał 6:2, 6:4, w całym meczu nie dając się przełamać, posyłając dziewięć asów serwisowych i trzykrotnie uzyskując przełamanie, a jego kolejny rywalem będzie kwalifikant Michael Venus, który wskoczył do głównej drabinki w miejsce rozstawionego z numerem trzecim Gaela Monfilsa i dzięki temu otrzymał w I rundzie wolny los. Wielkie rozczarowanie spotkało za to inną nadzieję amerykańskiego tenisa, Ryana Harrisona. 22-latek z Luizjany, który obecnie ćwiczy pod opieką aż trzech trenerów - Diego Moyano, Jaya Bergera i Jana-Michaela Gambilla - w ciągu 54-minutowego pojedynku z Timem Smyczkiem zdobył ledwie trzy gemy i aż pięciokrotnie przegrał gema przy własnym podaniu.

Pochodzący z Milwaukee Smyczek, dla którego to pierwszy w karierze wygrany mecz w BB&T Atlanta Open, w 1/8 finału zmierzy się z Marinko Matoseviciem. Rozstawiony z "ósemką" Australijczyk we wtorek pokonał zeszłotygodniowego półfinalistę imprezy w Bogocie, Victora Estrellę, 6:0, 6:2 w 42 minuty.

Thiemo de Bakker skreczował w meczu finałowej rundy kwalifikacji ze Stevenem Diezem, lecz awansował do głównej drabinki jako tzw. szczęśliwy przegrany i los sprawił, że znów trafił na Dieza. Tym razem Holender nie pozostawił Kanadyjczykowi złudzeń, wygrał 6:1, 6:2 i o ćwierćfinał zmierzy się z rozstawionym z numerem drugim, zeszłorocznym finalistą zmagań w Atlancie, Kevinem Andersonem.

Swojego inauguracyjnego rywala poznał także oznaczony numerem czwartym Vasek Pospisil. Kanadyjczyk, który partnerował Sockowi w wygranej przez nich grze deblowej w Wimbledonie, powalczy z Ilją Marczenko. Ukrainiec w meczu dwóch kwalifikantów pokonał Johna-Patricka Smitha.

W II rundzie zagra również jedyny aktywny amerykański półfinalista wielkoszlemowy, Robby Ginepri. 31-latek z Florydy, który w 1/2 finału US Open 2005 przegrał z Andre Agassim, wyeliminował triumfatora ubiegłotygodniowego Challengera w Binghamton, Serhija Stachowskiego, i będzie premierowym przeciwnikiem najwyżej rozstawionego i broniącego tytułu w Atlancie, Johna Isnera.

Denis Istomin, turniejowa "szóstka", pokonał 6:1, 6:4 szczęśliwego przegranego z eliminacji Rajeeva Rama i w 1/8 finału stanie naprzeciw Lukáša Lacko, z którym w głównym cyklu mierzył się dotychczas czterokrotnie, w tym w zeszłym roku w Atlancie, i przegrał tylko raz. Słowak w I rundzie wygrał z debiutującym w imprezie rangi ATP World Tour, Nathanem Pashą.

Awans do II rundy wywalczył również Benjamin Becker. Niemiec okazał się lepszy od Matthew Ebdena, w ciągu 65-minutowego starcia notując cztery przełamania i po trafionym pierwszym podaniu wygrywając 22 z 25 rozegranych punktów.