ATP Bogota: Zwycięski debiut Bernarda Tomicia, Guido Pella zagra z Radkiem Stepankiem

Bernard Tomic pokonał w dwóch setach Farucha Dustowa i awansował do II rundy turnieju ATP w Bogocie. Swoich inauguracyjnych rywali poznali Radek Stepanek oraz Vasek Pospisil.

Marcin Motyka
Bernard Tomic w tym sezonie wygrywał mecze tylko na nawierzchni twardej w Australii (cztery wygrane pojedynki) i na kortach trawiastych w Wielkiej Brytanii (trzy). W poniedziałek wywalczył zwycięstwo w Kolumbii. W I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju rangi ATP World Tour 250 w Bogocie Australijczyk, który otrzymał od organizatorów dziką kartę, pokonał 6:3, 6:3 Farucha Dustowa.
W ciągu niespełna godzinnego spotkania Tomic, dla którego to debiut w imprezie Claro Open Colombia, znakomicie radził sobie z największym atutem Uzbeka - potężnym serwisem. 21-letni Australijczyk uzyskał trzy przełamania, sam znakomicie serwował (posłał dziesięć asów i ani razu nie musiał bronić break pointa) i po dwóch krótkich setach znalazł się w II rundzie, podwyższając tym samym bilans bezpośrednich konfrontacji z Dustowem na 2-0. Kolejnym rywalem Tomicia będzie ubiegłoroczny finalista i turniejowa "piątka" Alejandro Falla bądź Tatsuma Ito. W dniu otwarcia z turniejem pożegnał się jeden z czterech reprezentantów gospodarzy w głównej drabince, Eduardo Struvay. 23-letni Kolumbijczyk, posiadacz dzikiej karty, nie sprostał dobrze znanemu polskim kibicom z zeszłorocznego zwycięstwa nad Łukaszem Kubotem w Düsseldorfie, Guido Pelli. Argentyńczyk zwyciężył 6:3, 6:4 w godzinę i trzy minuty, a jego następnym przeciwnikiem będzie rozstawiony z numerem czwartym Radek Stepanek.

Swojego inauguracyjnego rywala poznał również oznaczony numerem trzecim Vasek Pospisil. Kanadyjczyk zmierzy się z Aleksem Kuzniecowem, który wygrał pierwszy mecz w głównym meczu od lutowego turnieju w Memphis. W poniedziałek Amerykanin w dwóch setach okazał się lepszy od Adriana Mannarino.