ITF Toruń: Justyna Jegiołka w drugiej rundzie

Już tylko jedna Polka pozostała w turnieju singlowym ITF Bella Cup w Toruniu. W środę do drugiej rundy awansowała Justyna Jegiołka, która zwyciężyła po trzysetowym meczu.

Daniel Ludwiński
22-letnia zawodniczka spotkała się na korcie z rozstawioną z numerem szóstym Masą Zec-Peškirič  (WTA 289) ze Słowenii. Jegiołka (WTA 338) po zaciętej grze była lepsza w pierwszym secie wygrywając go 7:5, ale w drugiej partii ugrała zaledwie jednego gema. Na szczęście decydujący set potoczył się już po myśli Polki - wynik 6:3 oznaczał awans naszej zawodniczki. W czwartek Jegiołka zagra przeciwko Słowaczce Petrze Uberalovej (WTA 333). Do drugiej rundy nie awansowała za to Zuzanna Maciejewska (WTA 881), która nie miała zbyt wiele do powiedzenia w meczu przeciwko Sofii Kowalec (WTA 266) i wygrała tylko dwa gemy.

Wspomniana Jegiołka po kilku godzinach wyszła na kort raz jeszcze i wspólnie z Weroniką Kapszaj (WTA 359) rozegrała mecz deblowy przeciwko Lence Kuncikovej i Karolinie Stuchli (WTA 1156). Duet polsko-ukraiński wygrał pierwszego seta i niewiele brakowało, a tak samo zakończyłaby się druga partia - w niej dwie Czeszki zdołały jednak doprowadzić do wyrównania, a następnie wygrały tie-break. W tej sytuacji o wszystkim zadecydował super tie-break. Niestety, Jegiołka i Kapszaj już po kilku minutach przegrywały w nim 0:6 i jasnym stało się, że mecz nie skończy się po ich myśli. Awans do półfinału wywalczyły więc Czeszki, a rozstawione z dwójką Polka i Ukrainka w ostatniej partii wygrały tylko dwie piłki.

W środę swój mecz ćwierćfinałowy zagrały w deblu także wspomniana już Maciejewska i Magdalena Fręch. Polki miały za rywalki rozstawione z numerem trzecim Katerinę Kramperovą i Walerię Sołowiową i niestety nie sprostały swym konkurentkom. Oznacza to, że w grze podwójnej nie ma już w toruńskim turnieju żadnej Polki.

Na czwartek zaplanowane są mecze drugiej rundy singla oraz półfinały debla.
Justyna Jegiołka jako jedyna Polka nadal gra w Bella Cup Justyna Jegiołka jako jedyna Polka nadal gra w Bella Cup
GRA POJEDYNCZA

II runda gry pojedynczej:

czwartek, 3 lipca

Jovana Jakšić (Serbia, 1) - Monique Adamczak (Australia)
Alaksandra Sasnowicz (Białoruś, 2) - Weronika Kapszaj (Ukraina)
Sofia Kowalec (Ukraina, 5) - Silvia Nijrić (Chorwacja, LL)
Barbora Krejčíková (Czechy, 7) - Ana Savić (Chorwacja)
Justyna Jegiołka (Polska) - Petra Uberalová (Słowacja)
Waleria Sołowiowa (Rosja) - Maria Sakkari (Grecja, Q)
Pernilla Mendesová (Czechy, Q) - Hilda Melander (Szwecja, Q)
Martina Borecká (Czechy, SE) - Jekaterina Gorgodze (Gruzja)

I runda gry pojedynczej:

środa, 2 lipca

Alaksandra Sasnowicz (Białoruś, 2) - Karolina Stuchlá (Czechy, Q) 6:3, 6:2
Sofia Kowalec (Ukraina, 5) - Zuzanna Maciejewska (Polska, WC) 6:2, 6:0
Jekaterina Gorgodze (Gruzja) - Cristina Dinu (Rumunia, 3) 6:3, 6:2
Waleria Sołowiowa (Rosja) - Ilona Kremen (Białoruś, 4) 1:6, 6:1, 7:6(2)

półfinał gry podwójnej

Kateřina Kramperová (Czechy, 3) / Waleria Sołowiowa (Rosja, 3) - Martina Borecká (Czechy) / Martina Kubičíková (Czechy)

Hilda Melander (Szwecja) / Chantal Škamlová (Słowacja) - Lenka Kunčíková (Czechy) / Karolina Stuchlá (Czechy)

ćwierćfinał gry podwójnej:

Kateřina Kramperová (Czechy, 3) / Waleria Sołowiowa (Rosja, 3) - Magdalena Fręch (Polska) / Zuzanna Maciejewska (Polska) 6:3, 6:2

Lenka Kunčíková (Czechy) / Karolina Stuchlá (Czechy) - Justyna Jegiołka (Polska, 2) / Weronika Kapszaj (Ukraina, 2) 1:6, 7:6(4), 10-2

Martina Borecká (Czechy) / Martina Kubičíková (Czechy) - Jekaterina Gorgodze (Gruzja) / Sofia Kwacabaja (Gruzja) 3:6, 6:2, 10-7

Hilda Melander (Szwecja) / Chantal Škamlová (Słowacja) - Silvia Nijrić (Chorwacja) / Ana Savić (Chorwacja) 6:2, 6:3

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)