Wimbledon: Pennetta za burtą, Michelle Larcher de Brito rywalką Radwańskiej

Flavia Pennetta przegrała z Lauren Davis w II rundzie Wimbledonu. Agnieszka Radwańska o 1/8 finału zagra z Michelle Larcher de Brito.

Łukasz Iwanek
Flavia Pennetta (WTA 12) trzy razy grała w Londynie w IV rundzie (2005, 2006, 2013). Tym razem odpadła w II rundzie po porażce 4:6, 6:7(4) z Lauren Davis (WTA 55). W trwającym jedną godzinę i 42 minuty spotkaniu Włoszka zdobyła 16 z 19 punktów przy siatce, ale wykorzystała tylko dwa z sześciu break pointów, a sama oddała własne podanie trzy razy. Na jej konto wpadło 27 kończących uderzeń i 24 niewymuszone błędy. Amerykance zanotowano 23 piłki wygrane bezpośrednio i 26 błędów własnych.
Agnieszka Radwańska w III rundzie zagra z Michelle Larcher de Brito (WTA 102). W środę Portugalka pokonała 6:3, 4:6, 6:3 Jarmilę Gajdosovą (WTA 177), zapisując na swoje konto 30 kończących uderzeń i 16 niewymuszonych błędów. Australijka miała 39 piłek wygranych bezpośrednio, ale też zrobiła 31 błędów własnych. W 2008 roku 15-letnia wówczas Larcher de Brito sensacyjnie wyeliminowała Radwańską w II rundzie turnieju w Miami. W ubiegłym sezonie Portugalka doszła w All England Club do III rundy. Wtedy wygrała z samą Marią Szarapową, by następnie przegrać z Karin Knapp. Z opałów wybrnęła Dominika Cibulkova (WTA 10), która wróciła ze stanu 2:5 w III secie i pokonała 3:6, 6:3, 8:6 Alison van Uytvanck (WTA 89). W ciągu dwóch godzin i 35 minut gry Słowaczka wykorzystała sześć z 18 break pointów oraz zgarnęła 15 z 21 punktów przy siatce. Popełniła o 12 niewymuszonych błędów więcej od rywalki (36-24), ale też miała 32 kończące uderzenia (Belgijka 30). W sumie Cibulková zdobyła o siedem punktów więcej (114-107). O 1/8 finału zawodniczka z Bratysławy zagra z Lucie Safarova (WTA 23), która obroniła piłkę setową przy stanie 5-6 w tie breaku I seta i zwyciężyła 7:6(7), 7:5 Polonę Hercog (WTA 63). Czeszka zdobyła 21 z 27 punktów przy siatce i po raz drugi w karierze zagra w III rundzie Wimbledonu (2007).

Maria Kirilenko (WTA 109) w I rundzie wyeliminowała Sloane Stephens, ale w środę żadnych szans nie dała jej Shuai Peng (WTA 61). Chinka wygrała 6:0, 6:3 po zaledwie 65 minutach gry, notując 22 kończące uderzenia przy ledwie dziewięciu niewymuszonych błędach. Przy swoim pierwszym podaniu straciła ona tylko sześć punktów, a przy siatce zgarnęła 10 z 11 punktów. Było to drugie spotkanie obu zawodniczek na londyńskiej trawie - dwa lata temu w IV rundzie Rosjanka wygrała 6:1, 6:7(8), 6:3.

Pogromczyni Sary Errani, Caroline Garcia (WTA 46) wygrała 7:5, 6:3 z Varvarą Lepchenko (WTA 57). Francuzka w trwającym 78 minut spotkaniu zaserwowała sześć asów i po raz pierwszy w karierze zagra w III rundzie wielkoszlemowego turnieju. Debiutująca w Wimbledonie 16-letnia Ana Konjuh (WTA 189) nie zamierzała poprzestać na wyeliminowaniu Mariny Eraković i w II rundzie pokonała 3:6, 6:2, 6:2 Yaninę Wickmayer (WTA 69). W ciągu jednej godziny i 47 minut Chorwatka zaserwowała 18 asów i zdobyła 31 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Na jej liczniku pojawiło się łącznie 39 kończących uderzeń i 37 niewymuszonych błędów. Wickmayer, która w I rundzie odprawiła Samanthę Stosur, błędów własnych zrobiła 28, ale miała tylko 16 piłek wygranych bezpośrednio.

Konjuh będzie w III rundzie rywalką Karoliny Woźniackiej (WTA 16), która w środę wygrała 6:3, 6:2 z Naomi Broady (WTA 163). Była liderka rankingu w trwającym 59 minut spotkaniu posłała 14 kończących uderzeń i popełniła zaledwie dwa niewymuszone błędy. Wimbledon to jedyny wielkoszlemowy turniej, w którym Dunka nie grała w ćwierćfinale (trzy razy doszła do IV rundy). Bojana Jovanovski, pogromczyni Wiktorii Azarenki, w walce o 1/8 finału zmierzy się z kwalifikantką Terezą Smitkovą (WTA 175). 19-letnia Czeszka zwyciężyła 6:3, 7:6(3) Coco Vandeweghe (WTA 51), kończąc marsz triumfatorki turnieju w Den Bosch z ubiegłego tygodnia. Smitková zaserwowała sześć asów, a przy siatce miała 100 proc. skuteczność (siedem z siedmiu punktów).

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w singlu kobiet 9,600 mln funtów
środa, 25 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Dominika Cibulková (Słowacja, 10) - Alison van Uytvanck (Belgia) 3:6, 6:3, 8:6
Karolina Woźniacka (Dania, 16) - Naomi Broady (Wielka Brytania, WC) 6:3, 6:2
Lucie Šafářová (Czechy, 23) - Polona Hercog (Słowenia) 7:6(7), 7:5
Lauren Davis (USA) - Flavia Pennetta (Włochy, 12) 6:4, 7:6(4)
Shuai Peng (Chiny) - Maria Kirilenko (Rosja) 6:0, 6:3
Caroline Garcia (Francja) - Varvara Lepchenko (USA) 7:5, 6:3
Tereza Smitková (Czechy, Q) - Coco Vandeweghe (USA) 6:3, 7:6(4)
Ana Konjuh (Chorwacja, Q) - Yanina Wickmayer (Belgia) 3:6, 6:2, 6:2
Michelle Larcher de Brito (Portugalia, Q) - Jarmila Gajdošová (Australia, WC) 6:3, 4:6, 6:3

Program i wyniki turnieju kobiet

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Wimbledon: Agnieszka Radwańska ze zwycięstwem na korcie centralnym

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)