WTA Stuttgart: Kuzniecowa wyeliminowała Halep, Kerber pokonana przez Suarez

Simona Halep przegrała ze Swietłaną Kuzniecową w II rundzie turnieju WTA w Stuttgarcie. Z rywalizacją w Porsche Arenie pożegnała się również Andżelika Kerber.

Łukasz Iwanek

Swietłana Kuzniecowa (WTA 29) odniosła pierwsze w sezonie, a 20. w karierze, zwycięstwo nad tenisistką z Top 5 i po raz pierwszy w tym roku zagra w ćwierćfinale. Rosjanka pokonała 7:5, 7:6 (4) Simonę Halep (WTA 5), wracając z 2:5 w I secie i odpierając trzy piłki setowe przy stanie 4:6 w II partii. Kuzniecowa wygrała dopiero czwarty mecz w sezonie i wyrównała na 2-2 bilans potyczek z Rumunką. Była wiceliderka rankingu triumfowała w Stuttgarcie w 2009 roku, gdy turniej po raz pierwszy został rozegrany na korcie ziemnym. Rok później odpadła tutaj w II rundzie i po czterech latach ponownie zawitała do Porsche Areny. O półfinał zmierzy się z Aną Ivanović.

W I secie Kuzniecowa od 2:5 zdobyła pięć gemów z rzędu oraz 20 z ostatnich 22 punktów, a w II partii obroniła trzy setbole przy stanie 4:5 i 0-40. W trwającym 99 minut spotkaniu Rosjanka zdobyła 36 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała trzy z siedmiu break pointów. Naliczono jej 20 kończących uderzeń i 26 niewymuszonych błędów. Halep z kolei miała tyle samo piłek wygranych bezpośrednio oraz 28 błędów własnych. W piątek dojdzie do konfrontacji dwóch mistrzyń Rolanda Garrosa: Ivanović (2008) wygrała osiem z dotychczasowych 11 meczów z Kuzniecową (2009).

Halep w miniony weekend była jedną z bohaterek narodowej drużyny w Pucharze Federacji. Pokonała Bojanę Jovanovski, a Rumunia wygrała z Serbią i awansowała do Grupy Światowej II. W głównym cyklu dla zawodniczki z Konstancy był to pierwszy mecz od ponad pięciu tygodni, konkretnie od turnieju w Indian Wells. W Miami Halep nie zagrała z powodu kontuzji palca u nogi (przeszła operację). W styczniu zadebiutowała ona w czołowej 10 rankingu, a w marcu, po osiągnięciu półfinału w Indian Wells, została pierwszą w historii rumuńską tenisistką w Top 5.

Andżelika Kerber (WTA 7) w świąteczny weekend zdobyła dla Niemek dwa punkty w wygranym z Australią półfinale Grupy Światowej Pucharu Federacji. Turniej w Stuttgarcie reprezentantka gospodarzy zakończyła po pierwszym meczu, przegrywając 5:7, 4:6 z Carlą Suarez (WTA 16). W I secie Hiszpanka wróciła ze stanu 1:3, a w całym meczu, który trwał jedną godzinę i 43 minuty, obroniła dziewięć z 12 break pointów. Kerber w 2012 roku doszła w Stuttgarcie do ćwierćfinału, a w ubiegłym sezonie do półfinału.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)
WTA Premier, kort ziemny w hali, pula nagród 710 tys. dolarów
czwartek, 24 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Swietłana Kuzniecowa (Rosja) - Simona Halep (Rumunia, 2) 7:5, 7:6(4)
Carla Suárez (Hiszpania) - Andżelika Kerber (Niemcy, 4) 7:5, 6:4

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)