WTA Marrakesz: Urodzinowe zwycięstwo Danieli Hantuchovej, Muguruza także w ćwierćfinale

Obchodząca w środę swoje 31. urodziny Daniela Hantuchova awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Marrakeszu. Swoje mecze II rundy wygrały także Garbine Muguruza i Shuai Peng.

Najwyżej rozstawiona w turnieju GP de SAR La Princesse Lalla Meryem Daniela Hantuchova uczciła 31. urodziny siódmym z rzędu zwycięstwem nad Lourdes Dominguez. Słowaczka pokonała Hiszpankę 7:5, 6:2, choć w premierowej odsłonie była o krok od porażki, lecz rywalka nie zdołała wygrać kluczowego podania. Mecz trwał równo 97 minut, a pochodząca z Popradu tenisistka w sumie postarała się o siedem przełamań.

Kolejną rywalką Hantuchovej, która awansowała do drugiego z rzędu ćwierćfinału w głównym cyklu, będzie w piątek Shuai Peng. Rozstawiona z numerem szóstym Chinka zwyciężyła 6:4, 7:6(5) Marynę Zaniewską, która w drugiej partii prowadziła z przewagą dwóch przełamań. Ukraińska kwalifikantka oddaliła jeszcze meczbola w 12. gemie, ale w tie breaku skapitulowała przy drugiej piłce meczowej.

Shahar Peer spędziła na korcie trzy godziny i 12 minut, zanim pokonała 7:6(4), 4:6, 7:6(3) Patricię Mayr-Achleitner. W trzeciej partii Austriaczka dwukrotnie podawała na mecz, lecz nie była w stanie wykorzystać swoich okazji. W tie breaku reprezentantka Izraela zagrała już bezbłędnie i po niezwykłym maratonie zakwalifikowała się do ćwierćfinału. Pod względem czasu trwania był to piąty mecz w 2014 roku.

Przeciwniczką Peer w meczu o półfinał będzie w piątek Garbine Muguruza. Rozstawiona z numerem piątym Hiszpanka straciła serwis na początku pojedynku ze Stefanie Voegele, ale później zaprezentowała się kapitalnie i po zaledwie 68 minutach pewnie zwyciężyła Szwajcarkę 6:3, 6:2. Muguruza powtórzyła tym samym wynik z 2012 roku, kiedy to w marokańskich zawodach, rozgrywanych wówczas w Fezie, także osiągnęła ćwierćfinał.

W środę odbyło się również jedno spotkanie I rundy singla, w którym Polona Hercog rozbiła 6:2, 6:2 rozstawioną z numerem siódmym Shuai Zhang. Dla 23-latki z Mariboru był to dopiero drugi mecz w obecnym sezonie i pierwszy zakończony zwycięstwem. Po kontuzji biodra nie ma już żadnego śladu, a do tego Słowenka ma nowego trenera, którym jest Zeljko Krajan, kapitan chorwackiej drużyny występującej w Pucharze Davisa.

GP de SAR La Princesse Lalla Meryem, Marrakesz (Maroko) WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów środa, 23 kwietnia II runda gry pojedynczej

:

Daniela Hantuchová (Słowacja, 1/WC) - Lourdes Domínguez (Hiszpania) 7:5, 6:2 Garbiñe Muguruza (Hiszpania, 5) - Stefanie Vögele (Szwajcaria) 6:3, 6:2 Shuai Peng (Chiny, 6) - Maryna Zaniewska (Ukraina, Q) 6:4, 7:6(5) Shahar Peer (Izrael) - Patricia Mayr-Achleitner (Austria) 7:6(4), 4:6, 7:6(3)