WTA Stuttgart: Klaudia Jans-Ignacik i Ajla Tomljanović przegrały w I rundzie debla

Klaudia Jans-Ignacik i Ajla Tomljanović przegrały w I rundzie debla w turnieju WTA w Stuttgarcie z Liezel Huber i Janette Husarovą po super tie breaku.

Marcin Motyka

Po dwóch latach przerwy Klaudia Jans-Ignacik znów pojawiła się na starcie turnieju WTA w Stuttgarcie. Polka przystąpiła do gry podwójnej razem z utalentowaną, 20-letnią Chorwatką, Ajlą Tomljanović, i był to ich pierwszy wspólny występ.

Duet polsko-chorwacki w I rundzie trafił na Liezel Huber, niegdyś liderkę rankingu deblowego oraz pięciokrotną mistrzynię wielkoszlemową w grze podwójnej, i Janette Husárovą, deblową finalistkę US Open z 2012 roku. Doświadczone rywalki okazały się nieznacznie lepsze od Jans-Ignacik i Tomljanović. 37-letnia Huber i 39-letnia Husárová wygrały 6:2, 4:6, 10-5 w godzinę i 19 minut.

W całym meczu Jans-Ignacik i Tomljanović nie posłały asa serwisowego (rywalki zanotowały trzy), wykorzystały trzy z pięciu break pointów, czterokrotnie zostały przełamane i łącznie zdobyły o 14 punktów mniej od rywalek.

Ćwierćfinałowymi przeciwniczkami Huber i Husárovej będą Niemki Antonia Lottner i Anna Zaja, które niespodziewanie wygrały 4:6, 6:4, 10-8 z parą Mona Barthel / Eva Birnerová.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)
WTA Premier, kort ziemny w hali, pula nagród 710 tys. dolarów
środa, 23 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Liezel Huber (USA) / Janette Husárová (Słowacja) - Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Ajla Tomljanović (Chorwacja) 6:2, 4:6, 10-5

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)