ATP Bukareszt: Udane otwarcie Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego

W swoim pierwszym występie w Bukareszcie od 2008 roku Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski odnieśli pewne zwycięstwo i zameldowali się w ćwierćfinale gry podwójnej.

Rafał Smoliński

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski mają miłe wspomnienia z występów w turnieju w Bukareszcie, gdzie grali dotychczas w latach 2004-2008. Polacy w rumuńskiej stolicy nigdy nie odpadli po pierwszym spotkaniu, a w 2006 roku sięgnęli tutaj po mistrzowskie trofeum. Dwa sezony później biało-czerwoni dotarli w Bukareszcie do finału, w którym przegrali po dramatycznym super tie breaku.

W tegorocznej edycji zawodów BRD Nastase Tiriac Trophy biało-czerwoni zostali rozstawieni z trzecim numerem, a w środę ich rywalami byli Santiago González i Scott Lipsky. Meksykańsko-amerykańska para tylko w drugiej partii była w stanie zagrozić Polish Power i po 71 minutach uległa ostatecznie 1:6, 6:7(4).

Fryta i Matka błyskawicznie weszli w mecz i już po kilkunastu minutach prowadzili 5:0. Rywale zdołali jeszcze utrzymać serwis, ale po chwili nasi reprezentanci pewnie zwieńczyli seta przy pierwszej okazji. W drugiej partii González i Lipsky wyszli nawet na 4:2, lecz Polacy szybko odrobili stratę przełamania. W tie breaku biało-czerwoni wygrali po zmianie stron trzy piłki z rzędu i przy drugiej okazji pewnie zakończyli cały pojedynek.

W ciągu 71 minut gry Fyrstenberg i Matkowski zanotowali cztery asy, trzy podwójne błędy oraz wykorzystali trzy z 14 break pointów. Polacy wygrali łącznie 70 ze 122 rozegranych punktów. González i Lipsky mieli po pięć asów i podwójnych błędów, a z dwóch okazji na przełamanie wykorzystali jedną.

Rywalami Fyrstenberga i Matkowskiego w pojedynku o półfinał gry podwójnej turnieju w Bukareszcie będą Julian Knowle i Vasek Pospisil. Austriacko-kanadyjska para już w poniedziałek pokonała 6:3, 6:3 Olivera Maracha i Florina Mergeę.

BRD Nastase Tiriac Trophy, Bukareszt (Rumunia)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 426,6 tys. euro
środa, 23 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska, 3) / Marcin Matkowski (Polska, 3) - Santiago González (Meksyk) / Scott Lipsky (USA) 6:1, 7:6(4)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!