ATP Barcelona: Michał Przysiężny nie zagra z Davidem Ferrerem

Michał Przysiężny na I rundzie zakończył swój udział w turnieju ATP World Tour 500 w Barcelonie. Polski tenisista po raz drugi w obecnym sezonie nie sprostał Rosjaninowi Tejmurazowi Gabaszwilemu.

Rafał Smoliński

Zaledwie 71 minut trwała przygoda Michała Przysiężnego na katalońskiej mączce. Dla Polaka był to debiut w głównej drabince turnieju Barcelona Open BancSabadell, gdyż wcześniej, w 2007 roku, nasz reprezentant odpadł tutaj w I rundzie eliminacji, po kreczu przy stanie 2:6 w meczu z Jurijem Szczukinem.

W poniedziałek pokonał Przysiężnego Tejmuraz Gabaszwili, który aktualnie klasyfikowany jest na najwyższej w karierze 55. pozycji. Rosjanin po raz drugi w obecnym sezonie okazał się lepszy od Polaka, bowiem wcześniej ograł go w meczu I rundy Grupy I Strefy Euro-afrykańskiej Pucharu Davisa. Dla głogowianina jest to już 10. z rzędu porażka na zawodowych kortach. Ostatni mecz wygrał podczas styczniowego Australian Open.

Premierowa odsłona pojedynku Przysiężnego z Gabaszwilim była bardzo udana w wykonaniu rezydującego w Moskwie 28-latka. Rosjanin przegrał przy własnym podaniu zaledwie jeden punkt, a sam postarał się o przełamanie w szóstym gemie i od tego momentu do końca seta kontrolował przebieg wydarzeń na korcie.

Na początku drugiej partii nasz reprezentant po raz pierwszy zagroził swojemu rywalowi, ale odpowiedź Gabaszwilego była błyskawiczna. Rosjanin oddalił break pointa, a następnie dwukrotnie przełamał serwis Polaka. Przysiężny zdołał jeszcze odrobić stratę jednego przełamania, ale do gry nie zdołał już powrócić. W 10. gemie moskwianin wykorzystał pierwszego meczbola, dzięki czemu w II rundzie turnieju w Barcelonie spotka się z rozstawionym z numerem drugim Hiszpanem Davidem Ferrerem.

W ciągu 71 minut gry Przysiężny zanotował trzy asy oraz wykorzystał jednego z pięciu wypracowanych break pointów. Polak zapisał na swoje konto 48 ze 112 wszystkich rozegranych punktów. Gabaszwili natomiast miał pięć asów i jeden podwójny błąd, a z pięciu okazji na przełamanie wykorzystał trzy.

Barcelona Open BancSabadell, Barcelona (Hiszpania)