WTA Marrakesz: Nie będzie polskiego meczu o główną drabinkę, Piter i Zaniewska pokonane

Katarzyna Piter i Sandra Zaniewska nie zdołały awansować do decydującej rundy eliminacji turnieju WTA International w Marrakeszu. W głównej drabince wystąpi zatem tylko Urszula Radwańska.

Rafał Smoliński

Rozstawiona z numerem drugim Katarzyna Piter (WTA 97) nie wykorzystała wielkiej szansy na awans do finałowej fazy eliminacji turnieju w Marrakeszu. 23-letnia poznanianka prowadziła już 7:5, 5:1 w meczu z Anastasią Grymalską (WTA 223), ale wówczas nasza reprezentantka wyraźnie stanęła i przegrała cztery gemy z rzędu. Włoszka po dwóch godzinach i 25 minutach zwyciężyła 5:7, 7:6(3), 6:0, dzięki czemu będzie miała okazję awansować do głównej drabinki.

W poniedziałkowym finale eliminacji Grymalska nie spotka się z drugą z Polek, Sandrą Zaniewską (WTA 284). 22-letnia katowiczanka uległa w niedzielę 1:6, 4:6 Beatriz Garcii (WTA 248), a walkę z Hiszpanką nawiązała tylko w drugiej partii, w której prowadziła nawet 4:1. Ostatecznie jednak po 69 minutach do decydującej fazy kwalifikacji awansowała 25-letnia Garcia.

Wskutek niedzielnej porażki Zaniewska definitywnie pożegnała się z marokańską mączką, natomiast Piter wystąpi wspólnie z Maryną Zaniewską w turnieju debla. Polsko-ukraińska para w I rundzie spotka się w poniedziałek z grającymi z dziką kartą Marokankami Ghitą Benhadi oraz Zaineb el Houari, którą Sandra Zaniewska rozbiła w 44 minuty w eliminacjach. W głównej drabince singla zaprezentuje się z Polek tylko Urszula Radwańska, a jej pierwszą przeciwniczką będzie jedna z kwalifikantek.

GP de SAR La Princesse Lalla Meryem, Marrakesz (Maroko)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
niedziela, 20 kwietnia

II runda eliminacji gry pojedynczej
:

Anastasia Grymalska (Włochy) - Katarzyna Piter (Polska, 2) 5:7, 7:6(3), 6:0
Beatriz García (Hiszpania) - Sandra Zaniewska (Polska) 6:1, 6:4

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)