WTA Kuala Lumpur: Dominika Cibulkova wygrała batalię o półfinał z Zariną Dijas

Dominika Cibulkova pokonała Zarinę Dijas po trzysetowej bitwie i awansowała do półfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Kuala Lumpur.

Łukasz Iwanek

W poprzednich dwóch rundach Dominika Cibulkova (WTA 10) oddała łącznie siedem gemów Pemrze Ozgen i Su-Wei Hsieh. Zarina Dijas (WTA 93) postawiła jej twarde warunki. Słowaczka wygrała 4:6, 6:2, 6:4 po dwóch godzinach i 34 minutach walki. Kazaszka w styczniu w Australian Open w swoim wielkoszlemowym debiucie doszła do III rundy. Z kolei Cibulková na początku roku w Melbourne zaliczyła swój pierwszy finał w imprezie tej rangi.

Słowaczka popełniła pięć podwójnych błędów i nie miała ani jednego asa. Dijas naliczono cztery asy i trzy podwójne błędy. Kazaszka zdobyła tylko sześć z 23 punktów przy swoim drugim podaniu. Cibulková obroniła 20 z 26 break pointów, a sama wykorzystała osiem z 11 szans na przełamanie rywalki. Zawodniczka z Bratysławy z 23 wygranymi meczami jest liderką klasyfikacji sezonu (Agnieszka Radwańska i Na Li po 21).

Cibulková awansowała do czwartego półfinału w sezonie (po Australian Open, Acapulco i Miami) i powalczy o 11. finał w karierze. W sobotę spotka się z broniącą tytułu Karolíną Plíškovą (WTA 75), która pokonała 6:4, 6:4 Caglę Buyukakcay (WTA 150), pierwszą w historii Turczynkę, jaka dotarła do ćwierćfinału turnieju WTA. W ciągu 79 minut gry Czeszka zaserwowała dziewięć asów, tylko raz oddała podanie oraz wykorzystała trzy z ośmiu break pointów. Przy swoim pierwszym serwisie zgarnęła 32 z 37 punktów.

Rywalką Shuai Zhang, pogromczyni Magdy Linette, będzie Donna Vekić (WTA 95). 17-letnia Chorwatka wygrała 6:4, 7:5 z Patricią Mayr-Achleitner (WTA 81) i powalczy o trzeci finał w karierze (Taszkent 2012, Birmingham 2013). W spotkaniu z Austriaczką Vekić posłała 10 asów oraz odparła dziewięć z 11 break pointów.

BMW Malaysian Open, Kuala Lumpur (Malezja)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
piątek, 18 kwietnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Dominika Cibulková (Słowacja, 1) - Zarina Dijas (Kazachstan, 6) 4:6, 6:2, 6:4
Karolína Plíšková (Czechy, 3) - Çağla Büyükakçay (Turcja) 6:4, 6:4
Donna Vekić (Chorwacja, 7) - Patricia Mayr-Achleitner (Austria, 4) 6:4, 7:5

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)