WTA Kuala Lumpur: Zaniewska odpadła w eliminacjach, Linette w turnieju głównym

Na I rundzie udział w kwalifikacjach do turnieju WTA w Kuala Lumpur zakończyła Sandra Zaniewska. W głównej drabince znalazła się Magda Linette.

Łukasz Iwanek

Sandra Zaniewska (WTA 290) nie wykorzystała prowadzenia 5:2 w I secie i przegrała 5:7, 4:6 z Aną Vrljić (WTA 225). W trwającym jedną godzinę i 43 minuty spotkaniu Chorwatka zdobyła 27 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz 15 z 17 przy drugim serwisie Polki. W meczu było 10 przełamań, z czego sześć na korzyść Vrljić. Było to drugie spotkanie obu zawodniczek - cztery lata temu w Ystad (Szwecja) katowiczanka wygrała I seta do zera, ale w dwóch kolejnych partiach zdobyła łącznie trzy gemy.

Wracająca po kontuzji pleców Zaniewska (nie grała przez cztery miesiące) w ubiegłym tygodniu w egipskim Szarm el-Szejk zdobyła swój ósmy singlowy tytuł w cyklu ITF. Był to jej drugi występ po powrocie (pod koniec marca nie przebrnęła eliminacji we francuskim Croissy-Beaubourg). Polka po raz ostatni w imprezie rangi WTA zagrała w kwietniu ubiegłego roku w Katowicach (przegrała w I rundzie z Kaią Kanepi). W kwalifikacjach wystąpiła po raz pierwszy od turnieju w Auckland w ubiegłym sezonie (odpadła po pierwszym meczu, ulegając Rebecce Marino).

W głównej drabince turnieju w Kuala Lumpur znalazła się Magda Linette (WTA 121). Jej pierwszą rywalką będzie Alize Lim (WTA 142), którą przed rokiem pokonała w turnieju ITF w Civitavecchia (Włochy). W kolejnej rundzie Polka może się zmierzyć z Ayumi Moritą. Poznanianka w tym tygodniu grała w Katowicach - przegrała w I rundzie z Klarą Koukalovą. W Malezji najwyżej rozstawioną zawodniczką będzie finalistka tegorocznego Australian Open Dominika Cibulkova.

BMW Malaysian Open, Kuala Lumpur (Malezja)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
sobota, 12 kwietnia

I runda eliminacji gry pojedynczej:

Ana Vrljić (Chorwacja, 6) - Sandra Zaniewska (Polska) 7:5, 6:4

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)