WTA Paryż: Klaudia Jans-Ignacik i Raluca Olaru przegrały w ćwierćfinale debla

Klaudia Jans-Ignacik i Raluca Olaru pożegnały się z turniejem WTA w Paryżu. W ćwierćfinale debla Polka i Rumunka przegrały z parą Anna-Lena Groenefeld / Kveta Peschke.

Marcin Motyka

Wracająca do cyklu WTA Tour po prawie półtorarocznej przerwie Klaudia Jans-Ignacik na ćwierćfinale zakończyła swoja przygodę z deblowym turniejem WTA w Paryżu. Polka i jej rumuńska partnerka, Raluca Olaru, przegrały 4:6, 1:6 z rozstawionymi z numerem trzecim Niemką Anną-Leną Groenefeld i Kvetą Peschke z Czech.

Jans-Ignacik, która w poniedziałek wygrała pierwszy mecz w głównym cyklu od US Open 2012, i Olaru w czwartkowym pojedynku nie miały nic do powiedzenia. Groenfeld i Pechke od samego początku przejęły inicjatywę na placu gry, już w gemie otwarcia notując przełamanie. Niemiecko-czeski duet objął prowadzenie 5:2, Polka i Rumunka zniwelowały część strat, ale pierwszy set i tak został przez nie przegrany 4:6.

W drugiej odsłonie dominacja Groenefeld i Peschke była jeszcze bardziej wyraźna. Niemka i Czeszka znów błyskawicznie uzyskały breaka, a od stanu 2:1 zdobyły cztery gemy z rzędu, kończąc cały mecz po 62 minutach od jego rozpoczęcia.

W półfinale Groenefeld i Peschke zagrają z rumuńsko-czeską parą Monica Niculescu / Klara Zakopalova, która okazała się lepsza od Rosjanki Wiery Duszewiny i Hiszpanki Arantxy Parry.

Szansę na awans do 1/2 finału deblowego turnieju Open GDF Suez ma ciągle inna reprezentantka Polski, Alicja Rosolska. Warszawianka i Janette Husárová w 1/4 finału zagrają z oznaczonymi numerem czwartym Tímeą Babos z Węgier i Francuzką Kristiną Mladenović.

Open GDF SUEZ, Paryż (Francja)
WTA Premier, kort twardy w hali, pula nagród 710 tys. dolarów
czwartek, 30 stycznia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Anna-Lena Groenefeld (Niemcy, 3) / Kveta Peschke (Czechy, 3) - Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Raluca Olaru (Rumunia) 6:4, 6:1

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Były trener Na Li nowym opiekunem Karoliny Woźniackiej
Puchar Federacji: Polska z Agnieszką Radwańską na czele, Rosja bez gwiazd na Australię