WTA Paryż: Anastazja Pawluczenkowa i Klara Zakopalova jako pierwsze w II rundzie

Anastazja Pawluczenkowa pokonała w trzech setach Francescę Schiavone i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier rozgrywanego w hali Pierre de Coubertina w Paryżu.

Łukasz Iwanek

Anastazja Pawluczenkowa (WTA 26) w paryskiej imprezie gra po raz czwarty. Na początek pokonała 1:6, 6:4, 6:1 Francescę Schiavone (WTA 43) i wyrównała swój najlepszy rezultat z 2009 i 2010 roku. Rosjanka wyszła na prowadzenie 4-3 w bilansie spotkań z włoską triumfatorką Rolanda Garrosa 2010.

W ciągu 99 minut gry Pawluczenkowa zdobyła tylko osiem z 25 punktów przy swoim drugim podaniu, ale za to 31 z 40 przy pierwszym. Rosjanka dała się przełamać cztery razy, a sama wykorzystała pięć z 11 break pointów. Poza tym popełniła sześć podwójnych błędów, ale też zaserwowała cztery asy.

W poniedziałek odbyły się tylko dwa spotkania turnieju gry pojedynczej. Klara Zakopalova (WTA 34) wygrała 7:6(4), 6:2 z reprezentantką gospodarzy Caroline Garcię (WTA 76). W trwającym 92 minuty spotkaniu Czeszka wykorzystała sześć z 14 break pointów i w sumie zdobyła o 10 punktów więcej (75-65). Kolejną jej rywalką będzie mistrzyni imprezy z 2012 roku Andżelika Kerber. Zakopalová przed dwoma laty dotarła w Paryżu do półfinału.

Turniej jest bardzo mocno obsadzony. Bierze w nim udział pięć zawodniczek z czołowej 10: Maria Szarapowa, Petra Kvitova, Sara Errani , Andżelika Kerber i Simona Halep. Rumunka w poniedziałek została trzecią tenisistką ze swojego kraju, która znalazła się w Top 10 (po Virgini Ruzici i Irinie Spîrlei).

Hala Pierre de Coubertina turniej WTA gości od 1993 roku. W przeszłości triumfowały tutaj takie tenisistki, jak Martina Navratilova, Steffi Graf, Martina Hingis, Mary Pierce, Serena Williams, Amelie Mauresmo, Venus Williams czy Kim Clijsters. W ubiegłym sezonie tytuł zdobyła Mona Barthel, która walkę o obronę tytułu rozpocznie od spotkania z Kirsten Flipkens.