Stanislas Wawrinka odebrał Rogerowi Federerowi miano pierwszej rakiety Szwajcarii

Roger Federer przegrał w półfinale Australian Open z Rafaelem Nadalem i nie poprawi swojego dorobku punktowego w rankingu ATP. 32-letni Szwajcar utraci w poniedziałek miano pierwszej rakiety kraju.

Rafał Smoliński

Roger Federer po raz pierwszy został najlepszym tenisistą Szwajcarii w styczniu 2000 roku, wyprzedzając na kilka tygodni w klasyfikacji ATP Marca Rosseta. Pochodzący z Genewy mistrz olimpijski z Barcelony jeszcze przez kilka miesięcy znajdował się wyżej w światowym rankingu od przyszłego 17-krotnego zwycięzcy turniejów Wielkiego Szlema. Na początku sezonu 2001 Federer powrócił jednak na szwajcarski tron, a miano pierwszej rakiety kraju utrzymywał niezmiennie aż do 2014 roku.

W poniedziałek najlepszym tenisistą w rankingu ATP zostanie Stanislas Wawrinka, który w niedzielę spotka się w finale Australian Open z Rafaelem Nadalem. 28-latek z Lozanny na pewno awansuje na najwyższą w karierze piątą pozycję w światowej klasyfikacji. Federer z kolei będzie zajmował w poniedziałek ósme miejsce w rankingu ATP.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Australian Open: Nadal nie dał szans Federerowi, w finale zagra z Wawrinką Australian Open: Wawrinka wygrał wojnę serwisową z Berdychem i zagra w finale

Czy Roger Federer odzyska jeszcze miano pierwszej rakiety Szwajcarii?