autor:
Rafał Smoliński
6:2, 6:1 - Gem, set i mecz Jerzy Janowicz!
Skomentuj 2
Dziękujemy Państwu, że byliście z nami podczas tej wspaniałej środy dla polskiego tenisa. Oprócz Jerzego Janowicza swoje mecz dziś wygrali również: Łukasz Kubot w Wiedniu, Katarzyna Piter w Luksemburgu, a w deblowym turnieju w Moskwie awans do kolejnej rundy wywalczyła Alicja Rosolska. Dziękujemy za dziś i zapraszamy na nasze kolejne relacje z meczów biało-czerwonych!
Skomentuj 0
W ćwierćfinale rywalem Janowicza, rozstawionego w Sztokholmie z numerem trzecim będzie oznaczony "piątką" Łotysz Ernests Gulbis bądź Igor Sijsling z Holandii.
Skomentuj 0
Natomiast Hiszpan bilansie uderzeń wygrywających do błędów jest na minusie (13-14). Garcia-Lopez miał także problemy z serwisem, posłał tylko jednego asa, popełnił aż 10 podwójnych błędów i cztery razy został przełamany.
Skomentuj 0
Statystki oddają przewagę, jaką miał w tym meczu Janowicz. Polak posłał pięć asów, popełnił tylko jeden podwójny błąd serwisowy. Przy 28 uderzeniach wygrywających zanotował tylko 13 niewymuszonych błędów.
Skomentuj 0
Jerzy Janowicz w naprawdę imponującym stylu powrócił do rozgrywek. Polak oddał trzy gemy Guillermo Garcii-Lopezowi i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Sztokholmie, a po zakończeniu meczu łodzianin rozegrał krótki pojedynek z młodym adeptem tenisa ze Szwecji.
Skomentuj 0
  • 6:2, 5:1 - Bez wiary gra już Hiszpan, dwa pod rząd niewymuszone błędy, następnie as Polaka i trzy meczbole!
    Skomentuj 0
    *6:2, 5:1 - Przełamuje "na sucho" serwis rywala Janowicz!
    Skomentuj 1
    6:2, 4:1* - Spięcie przy siatce wygrane przez Polaka na początek gema, następnie dwa z kolei podwójne błędy serwisowe Hiszpana i 0-40.
    Skomentuj 1
    6:2, 4:1* Wygrywa bardo ważnego gema na przewagi Janowicz. Polak jest już blisko ćwierćfinału turnieju w Sztokholmie.
    Skomentuj 1
    *6:2, 3:1 - W świetnym stylu kończy długą wymianę Polak, po skrócie zagrał woleja, 15-0. Kolejny pokaz subtelności w wykonaniu Janowicza, efektowny skrót i 30-0. Dobry return Hiszpana, wymuszający błąd rywala i 30-15. Podwójny błąd serwisowy łodzianina, 30-30. Znakomite wyrzucające podania Janowicza na 40-30, ale dla odmiany przepięknym bekhendowym minięciem popisuje się Garcia-Lopez. Równowaga.
    Skomentuj 0
    *6:2, 3:1 - Pierwszy gem po wznowieniu gładko wygrany przez Garcię-Lopeza, bez straty punktu.
    Skomentuj 1
    Skorzystał z interwencji medycznej Garcia-Lopez i mecz może być już kontynuowany.
    Skomentuj 1
    Szykuje nam się dłuższa przerwa na korcie centralnym w Sztokholmie. Garcia-Lopez uskarża się na ból pleców i poprosił o interwencję fizjoterapeuty.
    Skomentuj 0
    Znakomite wieści napłynęły do nas z Luksemburga, otóż Katarzyna Piter pokonała w trzech setach Yaninę Wickmayer i awansowała do 1/4 finału luksemburskiej imprezy!
    Skomentuj 0
    6:2, 3:0* - Powiększa swoją przewagę Janowicz, po przełamaniu wygrywając gema "na sucho".
    Skomentuj 0
    *6:2, 2:0 - Marnuje piłkę na przełamanie Polak, posyłając bekhend w korytarz deblowy. Forhend w siatkę Garcii-Lopeza i kolejny break point dla Janowicza, którego Polak zamienia na przełamanie, popisując się kapitalnym forhendem po linii!
    Skomentuj 0
    6:2, 1:0* - Przepiękne bekhendowe minięcie Janowicza, 0-15. Prosty błąd z returnu Polaka i 15-15. Podwójny błąd serwisowy Hiszpana, już siódmy w całym meczu, 15-30. Korzysta teraz z pomyłki Polaka Garcia-Lopez, 30-30. Podwójny błąd serwisowy numer osiem Hiszpana i break point dla Janowicza!
    Skomentuj 0
    Prowadzimy także redakcyjnego Twittera w sam raz dla miłośników krótkich informacji i gotowych odnośników do wszystkich naszych artykułów.
    Skomentuj 0
    6:2, 1:0*- Dwie piękne i niemal identyczne akcje Polaka na początek drugiej partii: wyrzucający serwis i kończący bekhend. Premierowy gem drugiej odsłony wygrany przez Polaka do 15.
    Skomentuj 0
    6:2 - Podwójny błąd serwisowy Guillermo Garcii-Lopeza i Jerzy Janowicz wygrywa pierwszego seta!
    Skomentuj 0
    5:2* - Blisko zagrania wspaniałego minięcia był Janowicz, ale nieznacznie się pomylił. W kolejnej akcji Polak wyrzucił return i Garcia-Lopez prowadzi w gemie 30-0.  Tym razem świetny return łodzianina, głęboki, pod nogi rywala i 30-15. Niewymuszony błąd Hiszpana,  30-30. Piłka setowa dla Polaka!
    Skomentuj 0
    Przy okazji, serdecznie zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku. A na nim najświeższe informacje ze światowych kortów i wszystko o startach Polaków!
    Skomentuj 0
    5:2* - Kapitalny, zamaskowany drop szot Polaka, 15-0. Wymiana z głębi kortu wygrana przez Polaka i 30-0. Dwa z kolei niewymuszone błędy z forhendu naszego tenisisty, 30-30. Wygrywające podanie łodzianina na 40-30, a następnie as serwisowy i Janowicz jest krok od wygrania pierwszego seta.
    Skomentuj 0
    *4:2 - Broni break pointa piękną, ofensywną akcją Garcia-Lopez. Hiszpan ostatecznie utrzymuje własne podanie.
    Skomentuj 0
    4:1* - Świetnie zaczął tego gema Garcia-Lopez, ale w dwóch kolejnych punktach popełnił dwa niewymuszone błędy i z 30-0 zrobiło się 30-30. Podwójny błąd serwisowy Hiszpana i break point dla Polaka!
    Skomentuj 0
    4:1* - Wspaniale broni się Janowicz. Pierwszego break pointa oddalił kombinacją potężnego serwisu i subtelnego skrótu, a przy drugim zaliczył wygrywające podanie, równowaga. Dwa pod rząd serwisy nie od odbioru Janowicza i nasz reprezentant wygrywa gema.
    Skomentuj 0
    *3:1 - Wygrywający serwis Janowicza, ale następnie trzy z kolei niewymuszone błędy z forhendu i Hiszpan ma dwie szansę na przełamanie powrotne.
    Skomentuj 0
    *3:1 - W świetnym stylu obronił dwa break pointy Hiszpan. W znacznej mierze dzięki temu, że w końcu trafił pierwszym podaniem, ale przy trzeciej szansie Janowicz świetnie zaatakował przy siatce, wygrał punkt i uzyskał przełamanie!
    Skomentuj 0
    2:1* - Znów od podwójnego błędu zaczyna Hiszpan, 0-15. Wyśmienity forhendowy return Janowicza i 0-30. Miażdżący forhend Polaka i trzy break pointy dla łodzianina!
    Skomentuj 1
    2:1* - Wygrał dwie wymiany z linii końcowej Janowicz, pierwszą zwieńczył efektownym stop wolejem, przy drugiej wymusił błąd rywala, 30-0. Wygrywające podanie Polaka na 40-0, a gem kończy się bekhendową pomyłką Hiszpana.
    Skomentuj 0
    *1:1 - Niefortunny początek Hiszpana, dwa podwójne błędy serwisowe i 15-30. Niewymuszony błąd Janowicza, 30-30. Zaatakował bekhendem po linii Polak, ale przestrzelił, 40-30. Świetny serwis Garcii-Lopeza i mamy wyrównanie.
    Skomentuj 0
    1:0* Od znakomitego podania rozpoczął Janowicz, następnie dobra ofensywna akcja i 30-0. Wymusza forhendem błąd rywala Polak, 40-0. I na koniec gema otwarcia kolejne wygrywające podanie.
    Skomentuj 0
    Zaczynamy! Serwuje Janowicz!
    Skomentuj 0
    Przypominamy, że wynik będziemy podawać od strony Janowicza. Tak więc zapis 7:5, 3:1* oznaczać będzie, że Polak wygrał pierwszego seta 7:5, a w piątym gemie drugiego seta serwuje Garcia-Lopez.
    Skomentuj 1
    Tenisiści są już na korcie. Trwa kilkuminutowa rozgrzewka.
    Skomentuj 0
    Po 50 dniach przerwy Jerzy Janowicz wraca na kort! Najlepszy polski tenisista w II rundzie turnieju ATP w Sztokholmie zagra z Hiszpanem Guillermo Garcią-Lopezem.
    Skomentuj 0
    Od godz. 19:15 zapraszamy na relację na żywo z meczu II rundy turnieju ATP World Tour 250 rozgrywanego na kortach twardych w Sztokholmie pomiędzy Jerzym Janowiczem a Guillermo Garcią-Lopezem.