WTA Cincinnati: Stracony set Na Li, porażka Marion Bartoli na pożegnanie

Na Li pokonała Lauren Davis 4:6, 6:1, 6:1 i awansowała do III rundy turnieju WTA w Cincinnati. Ostatni mecz w karierze rozegrała Marion Bartoli.

Łukasz Iwanek

Na Li (WTA 5), która amerykańskie lato rozpoczęła od półfinału w Toronto, rok temu sięgnęła w Cincinnati po tytuł. W finale Chinka pokonała wówczas Kerber. Spotkanie z Lauren Davis (WTA 78) Chinka rozpoczęła fatalnie, bo w I secie przegrywała 0:4, ale później oddała Amerykance jeszcze tylko cztery gemy. Kolejną rywalką Li będzie właśnie Andżelika Kerber.

Davis przełamała Li w pierwszym (agresywny return wymuszający błąd) i trzecim gemie (bekhend po linii), a w drugim (bekhend rywalki poza kortem) i czwartym (kros bekhendowy) utrzymała podanie i prowadziła 4:0. Chinka rozpoczęła pogoń i odrobiła część strat w ósmym gemie, ale w dziewiątym pakując forhend w siatkę dała setbola Amerykance, którego ta zmarnowała psując return. Ofensywna akcja zwieńczona bekhendowym wolejem wymuszającym błąd przyniosła obrończyni tytułu break pointa w 10. gemie, ale nie wykorzystała go wyrzucając return. Głęboki serwis przez środek (return forhendowy zawodniczki z Wuhan wylądował w siatce) pozwolił Davis zakończyć seta. W całej partii Li miała sześć kończących uderzeń i popełniła aż 21 niewymuszonych błędów.

W trzecim gemie II seta Li obroniła dwa break pointy i po najdłuższym w meczu gemie (14 rozegranych piłek) asem utrzymała podanie, a w czwartym i szóstym gemie przełamała Davis. Set dobiegł końca, gdy return Davis wylądował poza kortem. W partii tej obu tenisistkom zanotowano po pięć kończących uderzeń, Amerykanka popełniła o pięć niewymuszonych błędów więcej (17-12).

Efektowny forhend dał Li trzy break pointy w trzecim gemie III partii i po podwójnym błędzie rywalki uzyskała przełamanie na sucho. W piątym gemie Chinka dołożyła jeszcze jedno przełamanie, ponownie bez straty punktu. Mecz Li zakończyła w siódmym gemie, gdy po jej głębokim returnie, bekhend Amerykanki wyfrunął poza kort. W trwającym jedną godzinę i 46 minut spotkaniu Li miała 16 kończących uderzeń i popełniła 38 niewymuszonych błędów (Davis zanotowano takich pomyłek 47).

W III rundzie zameldowała się mistrzyni imprezy z 2009 oraz finalistka z 2011 roku Jelena Janković (WTA 15), która zwyciężyła Jekaterinę Makarową (WTA 24) 2:6, 6:3, 6:3. O ćwierćfinał Serbka spotka się z pogromczynią Marii Szarapowej, półfinalistką tegorocznego Australian Open Sloane Stephens.

Odpadła Alize Cornet (WTA 28), która w poprzedniej rundzie wyeliminowała Anę Ivanović po obronie pięciu piłek meczowych. Tym razem Francuzka nie wykorzystała prowadzenia 6:3, 5:2 i przegrała z Magdaleną Rybarikovą (WTA 33) 6:3, 5:7, 5:7. W III secie Cornet przegrywała 2:5, ale wyrównała na 5:5 po obronie piłki meczowej. Dwa kolejne gemy po grze na przewagi wygrała Słowaczka, która zamknęła pojedynek w sumie za piątym meczbolem. W ciągu dwóch godzin i 46 minut Francuzka popełniła 12 podwójnych błędów serwisowych. W kolejnej rundzie Rybarikova zmierzy się z Wiktorią Azarenką.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Karolina Woźniacka (WTA 10) wróciła z 2:4 w I secie i pokonała Monicę Niculescu (WTA 43) 6:4, 6:3. W trwającym jedną godzinę i 58 minut spotkaniu Dunka obroniła dziewięć z 11 break pointów, a sama wykorzystała wszystkie cztery szanse na przełamanie podania Rumunki, jakie miała. O ćwierćfinał była liderka rankingu zmierzy się z Petrą Kvitovą.

Z turniejem pożegnała się mistrzyni Wimbledonu Marion Bartoli (WTA 7), która przegrała z Simoną Halep (WTA 25) 6:3, 4:6, 1:6. Na konferencji po tym spotkaniu Francuzka ogłosiła zakończenie kariery.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,369 mln dol.