Roland Garros: Fyrstenberg i Matkowski nie zwalniają tempa, Polish Power w 1/4!

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski bez straty seta zameldowali się w ćwierćfinale Rolanda Garrosa. W meczu III rundy Polacy pokonali parę Jonathan Dasnieres de Veigy / Florent Serra 6:4, 6:3.

Marcin Motyka

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski kontynuują fantastyczną postawę w 83. edycji międzynarodowych mistrzostw Francji. Polski debel odniósł trzecie zwycięstwo bez straty seta, w meczu o ćwierćfinał wygrywając z Francuzami Jonathanem Dasnieresen de Veigym  i Florentem Serrą w 67 minut.

Nasza eksportowa para przystępowała do meczu z reprezentantami gospodarzy z pozycji zdecydowanego faworyta. Grający dzięki dzikiej karcie Francuzi w poprzedniej rundzie sensacyjnie wyeliminowali rozstawionych z numerem trzecim Roberta Lindstedta i Daniela Nestora, lecz w starciu z Polakami nie byli w stanie przejąć inicjatywy na korcie.

Fyrstenberg i Matkowski rozpoczęli mecz od pewnie wygranych gemów serwisowych, a w gemie czwartym uzyskali przełamanie. Nieoczekiwanie w siódmym gemie Polacy stracili podanie, ale w dziesiątym znów uzyskali przewagę breaka i zakończyli zwycięsko premierową odsłonę.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg jak partia poprzednia. Warszawianin i szczecinianin jako pierwsi przełamali podanie przeciwników, jednak uzyskaną przewagę błyskawicznie roztrwonili. Decydującego o losach całego meczu breaka polska para uzyskała w gemie numer dziewięć, odbierając podanie de Veigy'emu do 15, a po chwili przerwy zakończyła spotkanie, wygrywając własne podanie "na sucho".

Polacy zaserwowali łącznie pięć asów, popełnili dwa podwójne błędy serwisowe, dwukrotnie stracili własne podanie, a sami cztery razy przełamali rywali.

Ćwierćfinałowi rywale polskiej pary nie są jeszcze znani. Z powodu opóźnień spowodowanych deszczem w poprzednich dniach paryskiej imprezy, w tej części drabinki gdzie znajdują się Fyrstenberg i Matkowski nie rozegrano jeszcze wszystkich meczów I rundy. Potencjalnymi przeciwnikami naszego reprezentacyjnego debla może być choćby duet francusko-polski Jeremy Chardy / Łukasz Kubot.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w deblu mężczyzn 1,640 mln euro
niedziela, 2 czerwca

III runda gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska, 16) / Marcin Matkowski (Polska, 16) - Jonathan Dasnieres de Veigy (Francja, WC) / Florent Serra (Francja, WC) 6:4, 6:3

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!