Roland Garros: 300. zwycięstwo Matkowskiego, Polish Power w II rundzie

W I rundzie Roland Garros Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pokonali w dwóch setach Radka Stepanka i Jana Hajka. Dla Matkowskiego to 300. wygrany mecz w głównym cyklu!

Marcin Motyka

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski znakomicie zainaugurowali dziewiąty wspólny występ w wielkoszlemowym Roland Garros. Triumf nad parą Radek Stepanek / Jan Hajek to ich jedenasty wygrany mecz deblowy na paryskiej mączce, a dla Matkowskiego to ogółem 300. zwycięski pojedynek w głównym cyklu (ATP World Tour i Wielki Szlem).

Mecz na korcie numer osiem lepiej rozpoczął się dla czeskiej pary. Štěpánek, deblowy mistrz Australian Open 2012, i jego partner w trzecim gemie pokusili się o przełamanie. Powoli rozkręcający się Polacy w siódmym gemie obronili się przed kolejnym breakiem, a po chwili odrobili stratę, przełamując rywali do 15.

Po wznowieniu pojedynku, przerwanego na ponad godzinę przez opady deszczu, Fyrstenberg i Matkowski zdominowali wydarzenia na placu gry w końcówce partii otwarcia. W dziesiątym gemie eksportowa polska para nie wykorzystała setbola przy podaniu rywali, ale w gemie 12. Štěpánek i Hájek ulegli pod naporem polskiego debla, przegrywając własne podanie i całego seta.

Po zażartej i wyrównanej walce w pierwszy gemach drugiego seta, od stanu 2:2 zarysowała się wyraźna przewaga oznaczonych numerem 16. Polaków. Warszawianin i szczecinianin wygrali gema na 3:2, następnie uzyskali przełamanie, by po chwili wyjść na 5:2. W ósmym gemie Polacy nie wykorzystali szansy na zwieńczenie meczu, marnując meczbola, ale do szczęśliwego zakończenie całego spotkania doprowadzili w gemie numer dziewięć, broniąc wcześniej break pointa.

W ciągu trwającego pięć kwadransów starcia polska para posłała sześć asów serwisowych, popełniła trzy podwójne błędy, trzykrotnie uzyskała przełamanie i tylko raz straciła własny serwis.

W II rundzie Fyrstenberg i Matkowski zagrają z parą niemiecką Andre Begemann / Martin Emmrich bądź z hiszpańskim duetem Guillermo Garcia / Albert Ramos.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w deblu mężczyzn 1,640 mln euro
wtorek, 28 maja

I runda gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska, 16) / Marcin Matkowski (Polska, 16) - Radek Štěpánek (Czechy) / Jan Hájek (Czechy) 7:5, 6:3

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!