ATP Monte Carlo: Porażka debla Kubot - Tipsarević

Łukasz Kubot i Serb Janko Tipsarević przegrali z Francuzem Gillesem Simonem i Rosjaninem Michaiłem Jużnym 7:6(4), 3:6, 7-10 i odpadli w I rundzie debla w turnieju ATP Masters w Monte Carlo.

Łukasz Iwanek

Łukasz Kubot w sobotę odpadł w I rundzie kwalifikacji singla (urwał dwa gemy Bachingerowi), a dzień później pożegnał się z grą podwójną. Polak w dwóch poprzednich startach w deblu dochodził w Monte Carlo do ćwierćfinału - w 2010 i 2011 roku w parze z Oliverem Marachem.

W I secie Kubot i Tipsarecić przegrywali już 0:4, by wygrać cztery kolejne gemy, a całą partię w tie breaku. W II odsłonie Simon i Jużny wyszli na 4:1 i choć stracili dwa gemy z rzędu, tym razem nie dali się dogonić. W super tie breaku Polak i Serb z 1-5 wyrównali na 5-5, ale od 7-7 trzy punkty padły łupem Francuza i Rosjanina. W ciągu 91 minut gry Kubot i Tipsarević popełnili siedem podwójnych błędów.

W Monte Carlo w rywalizacji singlowej wystąpi jeszcze tylko jeden Polak Jerzy Janowicz. W I rundzie rywalem 22-letniego łodzianina będzie Kevin Anderson, który w niedzielę w Casablance zagra z Tommym Robredo o tytuł.

Janowicz w Monako rywalizował będzie także w grze podwójnej - jego partnerem będzie Treat-Conrad Huey, z którym w ubiegłym miesiącu doszedł do finału turnieju Masters 1000 w Indian Wells. Ich pierwszymi rywalami będą Niemcy Philipp Kohlschreiber i Florian Mayer. Zwycięzcy w 1/8 finału zmierzą się z najbardziej utytułowanymi deblistami w historii, bliźniakami Bobem i Mikem Bryanami.

W imprezie wystąpią też Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, którzy zostali rozstawieni z numerem ósmym. Na początek zagrają oni z Marinem Ciliciem i Marcelo Melo lub Milosem Raoniciem i Bernardem Tomiciem.

Monte Carlo Rolex Masters, Monte Carlo (Monako)
ATP World Tour Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 2,64 mln euro
niedziela, 14 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Gilles Simon (Francja) / Michaił Jużny (Rosja) - Łukasz Kubot (Polska) / Janko Tipsarević (Serbia) 6:7(4), 6:3, 10-7

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!