Challenger Mersin: Porażka Marcina Gawrona w pierwszej rundzie po wyrównanej walce

Marcin Gawron nie zdołał awansować do II rundy imprezy challengerowej w Mersin. Polak, który do głównej drabinki zawodów przebijał się przez eliminacje przegrał po równej walce ze Stephanem Robertem.

Marcin Motyka

Swoją przygodę z tegoroczną edycją challengera w tureckim mieście Mersin Marcin Gawron rozpoczął od pomyślnego przebrnięcia przez kwalifikacje, wygrywając bez straty seta z Denisem Miłokostowem i Filipem Horanskim. Po udanych eliminacjach Polak w I rundzie turnieju głównego trafił na klasyfikowanego 175 miejsc wyżej w rankingu ATP Stephane'a Roberta. Mimo dzielnej postawy tenisista z Nowego Sącza przegrał z Francuzem po ponad dwóch godzinach walki 5:7, 6:3, 6:3.

Gawron rozpoczął mecz od zdecydowanych ataków i już w trzecim gemie zanotował przełamanie, jednak doświadczony Francuz w gemie numer sześć odrobił stratę. Końcówka partii otwarcia należała do Polaka. Gawron w jedenastym gemie znów pokusił się o breaka, a po chwili zakończył zwycięsko pierwszego seta.

Po przegraniu w premierowej odsłonie w dwóch kolejnych francuski tenisista był już postacią dominującą na placu gry. Finalista turnieju z serii ATP World Tour w Johannesburgu sprzed trzech lat (w drodze do finału pokonał m.in. Davida Ferrera, a w meczu o tytuł uległ Feliciano Lopezowi) wygrał drugiego seta 6:3, notując przy tym jedno przełamanie, a w trzecim trzykrotnie odebrał podanie Polakowi również zwyciężając 6:3.

W całym meczu 24-latek z Nowego Sącza zaserwował trzy asy, nie popełnił ani jednego podwójnego błędu serwisowego, trzykrotnie przełamał przeciwnika, a sam pięć razy stracił własne podanie.

Porażka w I rundzie singla nie oznacza końca występów Gawrona w tureckim challengerze. Finalista juniorskiego Wimbledonu w Mersin wystąpi także w grze podwójnej, tworząc parę z Artemem Smirnowem, a ich pierwszymi rywalami będzie oznaczony numerem drugim duet Radu Albot / Ołeksandr Niedowiesow.