ATP Miami: Czwarta setka zwycięstw Fyrstenberga, Polacy w półfinale debla

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wywalczyli awans do półfinału debla turnieju ATP w Miami. Polacy po super tie breaku pokonali oznaczoną numerem czwartym parę Robert Lindstedt / Nenad Zimonjić.

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski kontynuują wspaniała postawę w turnieju Sony Tennis Open. Po zwycięstwie nad Łukaszem Kubotem i Janko Tipsareviciem, polska para w meczu ćwierćfinałowym uporała się z duetem Robert Lindstedt / Nenad Zimonjić, wygrywając 6:4, 2:6, 10-8. Wtorkowy triumf to dla Fyrstenberga 301. deblowe zwycięstwo w głównym cyklu ATP.

Pojedynek znakomicie rozpoczął się dla Szweda i Serba, którzy wyszli na prowadzenie 3:1. Od stanu 2:4 do szturmu przystąpili Polacy, odrabiając przewagę breaka, zdobywając cztery gemy z rzędu i wygrywając seta 6:4.

Druga partia to popis debla rozstawionego z numerem czwartym. Lindstedt i Zimonjić szybko objęli prowadzenie 4:0 z podwójnym przełamaniem, a cały set zakończył się po niespełna 30 minutach.

Decydujący o losach spotkania super tie break w początkowej fazie miał niezwykle wyrównanej przebieg. O zwycięstwie Polaków zadecydowała świetna postawa w środkowej fazie, gdy od stanu 5-4 zdobyli trzy punkty z rzędu. Wychodząc na 9-7 Fyrstenberg i Matkowski wywalczyli dwie piłki meczowe, pierwsza została obroniona przez szwedzko-serbski debel, ale przy drugiej nasza eksportowa para zakończyła tą wyrównaną ćwierćfinałową batalię.

W całym meczu warszawianin i szczecinianin zanotowali dwa asy serwisowe, popełnili cztery podwójne błędy, pierwszym podaniem trafiali ze skutecznością tylko 38 procent, ale przegrali po nim zaledwie sześć piłek, dwukrotnie pokusili się o breaka, zaś sami trzykrotnie zostali przełamani.

W konfrontacji o finał zawodów w Key Biscayne polski debel zmierzy się z niemiecko-belgijskim duetem Tommy Haas / Xavier Malisse, bądź z Bułgarem Grigorem Dimitrowem i Duńczykiem Frederikiem Nielsenem.

Sony Open Tennis, Miami (USA) ATP World Tour Masters 1000, kort twardy (Laykold), pula nagród 4,33 mln dol. wtorek, 26 marca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska, 8) / Marcin Matkowski (Polska, 8) - Robert Lindstedt (Szwecja, 4) / Nenad Zimonjić (Serbia, 4) 6:4, 2:6, 10-8

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!