ATP Memphis: Kubot i Nestor nie zagrają w finale

Łukasz Kubot i Daniel Nestor przegrali z Jackiem Sockiem i Jamesem Blake'm 6:2, 4:6, 10-12 w półfinale halowego turnieju w Memphis. W finale wystąpi więc czterech Amerykanów.

Dominika Pawlik

Łukasz Kubot i Daniel Nestor mieli grać w I rundzie z z Johnem Isnerem i Samem Querreyem, ale pierwszy z Amerykanów zrezygnował z rywalizacji z powodu kontuzji kolana. Miejsce reprezentantów gospodarzy zajęli więc Jaroslav Levinsky i Yen-Hsun Lu, którzy szybko ulegli polsko-kanadyjskiemu duetowi 4:6, 1:6. W ćwierćfinale Kubot i Nestor poradzili sobie z Jürgenem Melzerem i Philippem Petzschnerem.

Kubot w czwartek odpadł z rywalizacji singlowej, ulegając Michaelowi Russellowi w dwóch setach. W półfinale rywalem Polaka i Kanadyjczyka byli reprezentanci gospodarzy James Blake / Jack Sock, którzy trafili na siebie w II rundzie gry pojedynczej i zwyciężył ten drugi.

Wiele wskazywało na to, że Kubot i Nestor szybko wywalczą sobie awans do finału. W pierwszej partii trzykrotnie przełamali rywali (sami stracili podanie raz), którzy byli niemal bezsilni przy swoim serwisie. Blake i Sock ustabilizowali swoją grę i w drugim secie obie pary wygrywały swoje podania aż do siódmego gema, w którym Amerykanie wykorzystali drugiego break pointa, a wywalczonej przewagi nie oddali do końca seta. W decydującym super tie breaku Kubot i Nestor prowadzili 5-1 i 8-4, by ostatecznie oddać wypracowaną przewagę i przegrać do 10.

Mecz trwał godzinę i 22 minuty, a duet polsko-kanadyjski zanotował dwa asy i trzy podwójne błędy serwisowe. Tenisiści po pierwszym trafionym podaniu wygrali 23 z 37 punktów. Blake i Sock okazali się po prostu lepsi w kluczowym momencie, jakim była końcówka super tie breaka. W finale już od kilku godzin czekali najlepsi debliści świata: Bob i Mike Bryan.

U.S. National Indoor Tennis Championships, Memphis (USA)
ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,21 mln dolarów
sobota, 23 lutego

półfinał gry podwójnej:

James Blake (USA, WC) / Jack Sock (USA, WC) - Łukasz Kubot (Polska, 3) / Daniel Nestor (Kanada, 3) 2:6, 6:4, 12-10

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!