Relację prowadzi : autor:
Rafał Smoliński
Dziękujemy Państwu za śledzenie naszej relacji na żywo! Serdecznie zapraszamy na kolejne relacje ze spotkań z udziałem naszych reprezentantów!
Skomentuj 0
Jerzy Janowicz w II rundzie wielkoszlemowego Australian Open! Polak odniósł w Melbourne pierwsze zwycięstwo w karierze, w środę spotka się z Hindusem Somdevem Devvarmanem.
Skomentuj 2
  • Jarek Napierkowski Zgłoś komentarz
    I o to chodzi! 3 sety i wygrana. Złe wejście w mecz całe szczęście nie skutkowało stratą seta. W miarę upływu meczu również serwis wchodził. Brawo! Z Hindusem są duże szanse... Oby
    Czytaj całość
    tylko od początku wszystko funkcjonowało i będzie dobrze. :)
    • Alk Zgłoś komentarz
      Brawo!
      7:5, 6:4, 6:3 - Włoch wychodzi na 40-15, ale daje się zaskoczyć potężnemu forhendowi Polaka. Łodzianin odgrywa kilka długich piłek i doprowadza do równowagi. Rywal minimalnie wyrzuca forhend w aut, meczbol dla Jerzyka! Gem, set i mecz Jerzy Janowicz, kapitalny return!
      Skomentuj 2
      7:5, 6:4, 5:3* - Seria znakomitych podań naszego reprezentanta. Włoch nie jest w stanie odegrać żadnej piłki. Gem wygrany na sucho przez Polaka!
      Skomentuj 4
      Zobacz więcej komentarzy (1)
      *7:5, 6:4, 4:3 - Bolelli zrobił, co do niego należało. Utrzymał podanie do 15. Wciąż jednak musi przełamać serwis Polaka, aby powrócić do gry.
      Skomentuj 0
      7:5, 6:4, 4:2* - Gem dla Jerzyka, choć było już 30-15 dla rywala! Nasz reprezentant coraz bliżej zwycięstwa w tym meczu.
      Skomentuj 1
      • Jaśuu Zgłoś komentarz
        Kto to jest ten Dav Varman co będzie bił z Janowiczem w następnej rundzie?
      • *7:5, 6:4, 3:2 - Jerzy Janowicz przełamał podanie rywala! Włoch wyrzucił piłkę w aut, a przy break poincie nadział się na potężne odegranie Polaka! Ogromna radość Jerzyka!
        Skomentuj 1
        7:5, 6:4, 2:2* - Błyskawiczna riposta łodzianina. Gem wygrany na sucho przez Polaka!
        Skomentuj 1
        *7:5, 6:4, 1:2 - Ze stanu 0-30 Polak doprowadził do remisu po 30. Kapitalna wymiana pada łupem Włocha, który ponownie melduje się przy siatce, by pewnie zakończyć akcję wolejem!
        Skomentuj 0
        7:5, 6:4, 1:1* - Niestety, Polak nie wykorzystał czterech szans na skończenie gema, a Simone Bolelli przy równowadze popisał się kapitalnym returnem. Kolejny punkt również dla Włocha, który doprowadza do wyrównania stanu rywalizacji w trzeciej partii!!
        Skomentuj 2
        *7:5, 6:4, 1:0 - Wymarzony start Polaka! Jerzy Janowicz wymusza błąd Włocha, a po chwili Bolelli pakuje ponownie piłkę w siatkę. Jest przełamanie dla łodzianina już w gemie otwierającym trzecią odsłonę!
        Skomentuj 1
        Garść statystyk z drugiej odsłony: obaj panowie zanotowali po 14 niewymuszonych błędów, ale Polak zanotował o trzy winnery więcej niż rywal (8-5). Nasz reprezentant ma już na koncie w tym meczu 9 asów.
        Skomentuj 0
        7:5, 6:4* - Gem i set Jerzy Janowicz! As serwisowy kończy sprawę!
        Skomentuj 1
        Wspaniałe uderzenie! Czwarta szansa dla Polaka!
        Skomentuj 1
        Podwójny błąd... znów mamy równowagę.
        Skomentuj 1
        Potężna bomba, setbol numer 3!
        Skomentuj 0
        Przy drugiej Jerzyk wyrzuca piłkę w aut i mamy równowagę!
        Skomentuj 0
        Pierwsza obroniona kapitalnym returnem!
        Skomentuj 0
        Dwie piłki setowe!
        Skomentuj 0
        Prezent od Włocha! Bolelli stojąc metr od siatki pomylił się smeczując.
        Skomentuj 0
        Polak idzie do siatki i wyrównuje na po 15. Jeszcze trzy punkty!
        Skomentuj 0
        *7:5, 5:4 - Było już nawet po 30, ale Włoch uratował się serwisem. Nasz reprezentant będzie teraz podawać po zwycięstwo w drugiej odsłonie!
        Skomentuj 0
        7:5, 5:3* - Na takie podania nie ma żadnej recepty! Jerzyk popisał się trzema znakomitymi serwisami i pewnie wygrał gema na sucho.
        Skomentuj 1
        *7:5, 4:3 - Pierwszy punkt na konto Włocha, po którego błędzie własnym Jerzyk wychodzi na 30-15. Bolelli odrabia stratę pewnym winnerem po linii, lecz po chwili wyrzuca piłkę w aut i Polak ma break pointa! Przepiękne zagranie Jerzego Janowicza po krosie i jest cenne przełamanie!
        Skomentuj 4
        7:5, 3:3* - Nasz tenisista nie zwalnia ręki nawet przy drugim serwisie! Znakomite podanie na ciało, a po chwili jeszcze jedna bomba i jest gem wygrany do 15.
        Skomentuj 3
        *7:5, 2:3 - Bolelli pewnie utrzymał własne podanie. Popełnił tylko jeden błąd, wyrzucając forhend w aut. Włoch ponownie wysuwa się na czoło.
        Skomentuj 1
        7:5, 2:2* - Przy stanie 30-15 pomocną dłoń łodzianinowi podał przeciwnik, pakując piłkę w siatkę. Po dłuższej wymianie Bolelli wyrzuca forhend w aut i mamy wyrównanie stanu rywalizacji w drugiej odsłonie.
        Skomentuj 1
        *7:5, 1:2 - Pierwszy punkt gema pada łupem Polaka, ale trzy kolejne zapisuje na swoje konto Włoch. Bolelli wyrzuca piłkę w aut, a w kolejnej akcji myli się Janowicz i jest drugi w secie gem dla rywala.
        Skomentuj 1
          Tymczasem Włoch niezawodny przy siatce - co było do przewidzenia, Jerzyk niezawodny z pierwszego serwisu (w końcu!) - co było do przewidzenia.
          7:5, 1:1* - Coraz lepiej wygląda gra naszego reprezentanta! Polak świetnie porusza się po korcie, potrafi przejść z defensywy do ataku. Przy stanie 40-0 minimalnie nie trafia drop-szotem, ale po chwili pewnie wymusza błąd rywala.
          Skomentuj 1
            SF po raz kolejny daje dobrą relację z meczu. Słoik wazeliny ode mnie dla SF, w szczególności dla Red. R.Smolińskiego.
            *7:5, 0:1 - Pewne otwarcie drugiej partii przez Włocha. Bolelli popisał się znakomitym bekhendem po krosie i utrzymał serwis do 30.
            Skomentuj 0
            Garść statystyk z I seta: Polak posłał 5 asów oraz skończył 14 piłek przy 13 błędach własnych. Włoch z kolei miał 11 winnerów a pomylił się aż 16 razy.
            Skomentuj 0
            Jeśli nasz reprezentant pokona Bolellego, to w II rundzie zmierzy się z Somdevem Devvarmanem. Hindus w trzech setach rozprawił się z Niemcem Bjornem Phau.
            Skomentuj 2
            • Twój Pan Zgłoś komentarz
              Nie podniecajcie sie tak Janowiczem. Jego wartośc jest około 80 miejsca a nie 20. Jeden turniej mu wyszedł a to za mało!!!!
                A tym czasem Lleyton żółwimi serwisami jedzie z Tipsim po Rodzie ;-)
                7:5* - Gem i set Jerzy Janowicz! Potężna bomba kończy sprawę! Głośne "Come on"! Polak prowadzi 1-0 w setach.
                Skomentuj 3
                • Artur Klimas Zgłoś komentarz
                  Brawo z 1-4 do 7-5!.
                    No! Zamiast 6:4 jest 7:5 ale jest pierwszy! Dobrze, z upływem czasu wydolność na korzyść Jerzyka powinna punktować. Tylko ten % pierwszego..
                      I jeszcze jeden! Piłka setowa!
                      Skomentuj 0
                      Po 30! Potężny serwis łodzianina.
                      Skomentuj 0
                      Wspaniała akcja Bolellego. Tenisista z Italii wymusił błąd Polaka.
                      Skomentuj 0
                      Po 15! Tym razem pomylił się rywal.
                      Skomentuj 0
                      Pierwszy punkt na konto Włocha. Jerzyk wpakował forhend w siatkę.
                      Skomentuj 1
                      *6:5 - Cóż za wymiana na otwarcie gema! Polak z defensywy przeszedł do ataku i popisał się znakomitym minięciem! Tenisista z Italii popełnia błąd, a po chwili łodzianin zagrywa stop-woleja i ma trzy break pointy! Pierwszego Bolelli broni dzięki agresywnej grze, lecz w kolejnej akcji pakuje piłkę w siatkę i traci serwis! Jerzy Janowicz będzie podawał po zwycięstwo w I secie!
                      Skomentuj 1
                        Wreszcie Polak wszedł w mecz. Na początku nie mógł się wstrzelić w wymiany. Jeśli dociągnie tak do końca to mecz prawdopodobnie w 3 setach dla Polaka. :)
                        5:5* - Było groźnie, znakomity winner Włocha doprowadził do stanu 30-30. Jerzyk asem uzyskał przewagę, lecz po chwili rywal odpowiedział świetnym returnem. Polak posyła kolejną "petardę", i jeszcze jedną! Mamy remis w premierowej odsłonie.
                        Skomentuj 2
                        *4:5 - Janowicz miał swoją szansę, prowadził 30-15, lecz po dłuższej wymianie popełnił błąd. Bolelli odpowiada serwisem i ponownie wysuwa się na czołowo w premierowej odsłonie.
                        Skomentuj 0
                        4:4* - Bolelli wyszedł nawet na 30-15, ale nasz reprezentant nie dał się zaskoczyć. Dwa potężne serwisy i jeszcze as na koniec! Łodzianin doprowadził do wyrównania stanu rywalizacji.
                        Skomentuj 1
                        *3:4 - Włoch prowadził 40-15, ale po dwóch wyrzuconych piłkach w aut błyskawicznie zrobił się remis. Po krótkiej wymianie Bolelli zdecydował się przepuścić wysoko lecącą piłkę, która jednak spadła tuż przy linii końcowej! Break point dla Polaka! Forhend rywala ląduje na aucie i jest przełamanie dla Jerzego Janowicza!
                        Skomentuj 2
                        2:4* - Zdobywanie kolejnych punktów jak na razie nie przychodzi łatwo naszemu zawodnikowi. Polak prowadził już 40-15, ale po podwójnym błędzie zrobiła się równowaga. Dwie potężne bomby serwisowe Jerzyka i drugi gem na jego koncie.
                        Skomentuj 0
                        *1:4 - Janowicz miał szanse na powrót do gry! Po błędzie Włocha nasz reprezentant miał break pointa, ale 27-letni przeciwnik odpowiedział wygrywającym forhendem. Chwilę później Bolelli lokuje piłkę w siatce, ale znów odgryza się świetnym winnerem. Kolejne dwie piłki pewnie padają łupem tenisisty z Półwyspu Apenińskiego, który zwiększa przewagę w I secie.
                        Skomentuj 6
                        Zobacz więcej komentarzy (3)
                        1:3* - Nasz reprezentant zamienił przeciwsłoneczne okulary na czapeczkę z daszkiem i może to będzie mieć wpływ na poprawę jego gry. Jego rywal znów ma dwa break pointy, ale Polak dzielnie broni się, niesiony dopingiem miejscowych fanów. Cztery punkty z rzędu na konto łodzianina, który wreszcie wygrywa swój serwis!
                        Skomentuj 1
                          Bolellego na kortach to zdążyłem już zapomnieć, powinno być dobrze. Może i w czterech, ale Jerzyk da radę.
                          *0:3 - Nie idzie jak na razie Polakowi. Włoch po raz drugi utrzymał serwis do zera. W sumie wygrał 12 z 14 rozegranych dotychczas punktów!
                          Skomentuj 3
                          0:2* -Janowicz nie utrzymał własnego podania! Po błędzie Polaka zrobiło się 40-15 dla rywala, a pierwszego break pointa nasz tenisista obronił mocnym serwisem. Po chwili Simone Bolelli zdobywa jednak przełamanie po krótkiej wymianie.
                          Skomentuj 3
                          *0:1 - Pewne otwarcie włoskiego zawodnika. Cztery punkty szybko padają łupem Bolellego, który wygrywa własne podanie na sucho.
                          Skomentuj 0
                          Wszystko już jest w porządku. Sędzia Arnaud Gabas pozwala na grę. Zaczynamy!
                          Skomentuj 0
                          Jest problem ze strojem naszego zawodnika, Jerzyk zmuszony jest przez jednego z oficjeli usunąć z koszuli logo.
                          Skomentuj 1
                            Ależ to się pechowo zaczyna... Oby już na korcie wszystko było ok.
                            Na trybunach są polskie flagi, zatem Jerzy Janowicz może liczyć na doping miejscowych fanów.
                            Skomentuj 0
                            Dziś w Melbourne jest bardzo słonecznie. Temperatura powietrza wynosi 21 stopni. Zawodnikom może jednak dokuczać silnie wiejący wiatr.
                            Skomentuj 0
                            Polak i Włoch zmierzą się ze sobą po raz drugi w głównym cyklu. Przed rokiem w I rundzie Wimbledonu w czterech setach zwyciężył 22-letni łodzianin.
                            Skomentuj 0
                            Tenisiści są już na korcie i właśnie rozpoczęli rozgrzewkę.
                            Skomentuj 0
                            Na korcie numer 8 zakończyło się już spotkanie pomiędzy reprezentantkami Chin. Za kilka chwil powinien pojawić się na nim nasz tenisista.
                            Skomentuj 0
                            Od godziny 8:00 zapraszamy na relację na żywo z meczu I rundy wielkoszlemowego Australian Open pomiędzy Jerzym Janowiczem a Włochem Simone Bolellim.