WTA 's-Hertogenbosch: Ula Radwańska pokonała Pierwak i zagra z Pennettą

Urszula Radwańska (WTA 63) pokonała Ksenię Pierwak (WTA 41) 4:6, 6:1, 6:4 i awansowała do II rundy turnieju UNICEF Open rozgrywanego na kortach trawiastych w 's-Hertogenbosch (Holandia).

Łukasz Iwanek

Urszula Radwańska na otwarcie sezonu na trawie wygrała siedem spotkań z rzędu zdobywając tytuł w Nottingham (ITF) i pokonując w Birmingham Sabinę Lisicką. W 's-Hertogenbosch krakowianka przeszła kwalifikacje zapewniając sobie pierwszy występ w holenderskiej imprezie. Polka po raz trzeci spotkała się z Ksenią Pierwak. W ubiegłym sezonie w New Haven (kwalifikacje) skreczowała przy stanie 0:5 w I secie, a w półfinale w Taszkiencie przegrała 2:6, 4:6 (reprezentantka Kazachstanu zdobyła później swój pierwszy tytuł). Pierwak, która w 's-Hertogenbosch grała po raz drugi (w 2009 roku jako kwalifikantka doszła do II rundy), w ubiegłym sezonie osiągnęła IV rundę Wimbledonu.

W pierwszym gemie I seta Radwańska została przełamana. Po utrzymaniu podania po grze na przewagi Pierwak uzyskując drugie przełamanie (tym razem na sucho) po podwójnym błędzie Polki prowadziła 3:0. Falstart nie zdeprymował krakowianki i z 0:4 zbliżyła się na 3:4, ale całości strat nie udało się jej odrobić. Pościg za rywalką pozwolił jej jednak odzyskać równowagę i w II secie jedynego gema straciła, gdy prowadziła 5:0. W siódmym gemie Polka przy pierwszym setbolu popełniła podwójny błąd, ale zamknęła tę partię za drugą okazją.

Początek III partii należał do Pierwak, która objęła prowadzenie 2:0, ale trzy kolejne gemy padły łupem Radwańskiej. Krakowiance nie udało się jednak wypracować przewagi dwóch gemów i w szóstym została przełamana. Dwa gemy później Polka dokonała tej sztuki, po odebraniu rywalce podania na sucho utrzymała własne po grze na przewagi i prowadziła 5:3, co zadecydowało o jej zwycięstwie. W trwającym dwie godziny i 15 minut spotkaniu Radwańska zaserwowała osiem asów oraz wykorzystała sześć z 11 break pointów. W II rundzie krakowianka spotka się z Flavią Pennettą (WTA 17).

UNICEF Open, 's-Hertogenbosch (Holandia)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 220 tys. dol.
poniedziałek, 18 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Urszula Radwańska (Polska, Q) - Ksenia Pierwak (Kazachstan) 4:6, 6:1, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)