ATP Halle: Kubot udanie zainaugurował sezon na trawie

Łukasz Kubot (ATP 49) nie miał problemów z awansem do II rundy turnieju ATP World Tour w Halle. Polak w pierwszym w sezonie występie na kortach trawiastych pokonał 6:4, 6:4 Jarkko Nieminena (ATP 48).

Dominika Pawlik

W ubiegłym sezonie Łukasz Kubot sezon trawiasty zainaugurował podczas eliminacji do Wimbledonu, a następnie w turnieju głównym dotarł do IV rundy, gdzie przegrał z Feliciano Lópezem. W tym sezonie polski zawodnik dzięki rankingowi ma zapewniony start na wimbledońskiej trawie.

Jarkko Nieminen dla tenisisty urodzonego w Bolesławcu nigdy nie był wygodnym przeciwnikiem. Zawodnicy mierzyli się ze sobą trzykrotnie i zawsze zwyciężał Fin. W 2008 roku w challengerze w Helsinkach oraz w tym sezonie w Rotterdamie, Nieminen wygrywał dopiero po tie breaku w decydującym secie. Podczas Rolanda Garrosa Fin odpadł w II rundzie z Andy Murray'em, natomiast Kubot przegrał z Davidem Goffinem w III rundzie.

Tym razem wszystko dla Kubota potoczyło się błyskawicznie. Polak pewnie serwował i w żadnym gemie serwisowym nie stracił więcej niż dwa punkty, więc Nieminen nie miał ani jednego break pointa. Fin w pierwszej partii podanie oddał już w trzecim gemie, a w drugim secie w gemie piątym. To wystarczyło, by Kubot awansował do II rundy turnieju Gerry Weber Open.

W całym spotkaniu najlepszy polski singlista zanotował siedem asów, a przy swoim podaniu wygrał 75 procent punktów (40 z 53). Mecz trwał 77 minut. W II rundzie rywalem Polaka będzie rozstawiony z numerem 8. Philipp Kohlschreiber lub występujący dzięki dzikiej karcie Dustin Brown.

Łukasz Kubot startuje także w grze podwójnej w duecie z Michaiłem Jużnym.  Ich pierwszymi rywalami będą: Marco Chiudinelli i Mischa Zverev.