WTA Rzym: Kerber nie dała rady Szarapowej, 42. finał Rosjanki

Maria Szarapowa (WTA 2) pokonała 6:3, 6:4 Andżelikę Kerber (WTA 11) w półfinale turnieju WTA Premier 5 w Rzymie i w pojedynku o tytuł zmierzy się z Na Li (WTA 9).

Robert Pałuba

Andżelika Kerber wyraźnie poczuła trudy piątkowego pojedynku z Petrą Kvitovą. Trenująca w Polsce Niemka przez większość spotkania sprawiała wrażenie nieobecnej na korcie, co Maria Szarapowa bezlitośnie wykorzystała, udanie rewanżując się za poniesioną w lutym porażkę podczas turnieju w Paryżu.

Szarapowa od początku starała się przejmować inicjatywę w wymianach, co zaowocowało szybkim przełamaniem na 2:0 na jej korzyść. Obrończyni tytułu nie była jednak w stanie utrzymać prowadzenia i natychmiast straciła serwis. Obie zawodniczki utrzymywały podania do stanu 2:3 dla Kerber, kiedy Rosjanka ponownie wykorzystała pasywną grę Niemki i wywalczyła drugiego breaka w secie, kończąc gema winnerem z forhendu. Niemiecka tenisistka nie była w stanie rozwinąć skrzydeł tak, jak uczyniła to w piątkowym spotkaniu z Kvitovą. Nieco ospała, nie zdążała do piłek lub też grała za krótko, co zakończyło się przegraniem seta 3:6.

II partia nie zaczęła się lepiej. Kerber już w pierwszym gemie oddała podanie, ale przy 1:2 zdołała odrobić stratę, znakomicie się broniąc i odpierając ataki Szarapowej. Podobnie jak w secie otwarcia, Niemka po odrobieniu strat szybko oddała podanie i do końca meczu nie była już w stanie stworzyć sobie szansy na breaka, przegrywając 4:6.

Szarapowa w niedzielę zagra w 42. finale w karierze (26 zwycięstw) i stanie przed szansą obronienia wywalczonego przed rokiem tytułu. Jej przeciwniczką będzie Na Li, która awansowała do finału bez gry po kontuzji pleców Sereny Williams.