ATP Rzym: program i wyniki
56 zawodników zgromadził na starcie trzeci rozgrywany na kortach ziemnych w bieżącym sezonie turniej ATP World Tour Masters 1000, który odbędzie się w Rzymie (o puli nagród 2,427 mln euro). Tytułu we włoskiej stolicy broni Novak Djoković.
Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)
ATP World Tour Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 2,427 mln euro
finał:
poniedziałek, 21 maja
Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Novak Djoković (Serbia, 1) 7:5, 6:3
półfinał:
sobota, 19 maja
Novak Djoković (Serbia, 1) - Roger Federer (Szwajcaria, 3) 6:2, 7:6(4)
Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - David Ferrer (Hiszpania, 6) 7:6(6), 6:0
ćwierćfinał:
piątek, 18 maja
Novak Djoković (Serbia, 1) - Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 5) 7:5, 6:1
Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Tomáš Berdych (Czechy, 7) 6:4, 7:5
Roger Federer (Szwajcaria, 3) - Andreas Seppi (Włochy) 6:1, 6:2
David Ferrer (Hiszpania, 6) - Richard Gasquet (Francja, 16) 7:6(4), 6:3
III runda (1/8 finału):
czwartek, 17 maja
Novak Djoković (Serbia, 1) - Juan Mónaco (Argentyna, 14) 4:6, 6:2, 6:3
Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Marcel Granollers (Hiszpania) 6:1, 6:1
Roger Federer (Szwajcaria, 3) - Juan Carlos Ferrero (Hiszpania) 6:2, 5:7, 6:1
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 5) - Juan Martín del Potro (Argentyna, 10) 6:4, 6:1
David Ferrer (Hiszpania, 6) - Gilles Simon (Francja, 11) 6:0, 7:6(5)
Tomáš Berdych (Czechy, 7) - Nicolás Almagro (Hiszpania, 12) 7:6(3), 6:3
Richard Gasquet (Francja, 16) - Andy Murray (Wielka Brytania, 4) 6:7(1), 6:3, 6:2
Andreas Seppi (Włochy) - Stanislas Wawrinka (Szwajcaria) 6:7(1), 7:6(6), 7:6(6)
II runda (1/16 finału):
środa, 16 maja
Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Florian Mayer (Niemcy) 6:1, 7:5
Roger Federer (Szwajcaria, 3) - Carlos Berlocq (Argentyna) 6:3, 6:4
Tomáš Berdych (Czechy, 7) - Łukasz Kubot (Polska) 6:4, 6:1
Juan Martín del Potro (Argentyna, 10) - Michaił Jużny (Rosja) 6:4, 6:2
Gilles Simon (Francja, 11) - Guillermo García (Hiszpania) 6:4, 2:6, 6:4
Nicolás Almagro (Hiszpania, 12) - Sam Querrey (USA, Q) 7:5, 6:2
Juan Mónaco (Argentyna, 14) - Radek Štěpánek (Czechy) 6:4, 6:2
Richard Gasquet (Francja, 16) - Paolo Lorenzi (Włochy, WC) 6:3, 6:2
Stanislas Wawrinka (Szwajcaria) - Janko Tipsarević (Serbia, 8) 6:3, 6:1
Andreas Seppi (Włochy) - John Isner (USA, 9) 2:6, 7:6(5), 7:5
Marcel Granollers (Hiszpania) - Fabio Fognini (Włochy, WC) 6:3, 6:3
wtorek, 15 maja
Novak Djoković (Serbia, 1) - Bernard Tomic (Australia) 6:3, 6:3
Andy Murray (Wielka Brytania, 4) - David Nalbandian (Argentyna) 6:1, 4:6, 7:5
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 5) - Viktor Troicki (Serbia) 6:3, 6:2
David Ferrer (Hiszpania, 6) - Fernando Verdasco (Hiszpania) 6:3, 7:6(3)
Juan Carlos Ferrero (Hiszpania) - Gaël Monfils (Francja, 13) 7:5, 6:3
I runda:
wtorek, 15 maja
Juan Martín del Potro (Argentyna, 10) - Michaël Llodra (Francja) 7:5, 3:6, 6:4
Gilles Simon (Francja, 11) - Donald Young (USA) 6:2, 7:5
Juan Mónaco (Argentyna, 14) - Adrian Ungur (Rumunia, Q) 6:2, 6:2
Richard Gasquet (Francja, 16) - Jürgen Melzer (Austria) 6:1, 7:6(6)
Marcel Granollers (Hiszpania) - Feliciano López (Hiszpania, 15) 6:4, 6:4
Łukasz Kubot (Polska) - Potito Starace (Włochy, WC) 6:3, 5:7, 6:2
Guillermo García (Hiszpania) - Pablo Andújar (Hiszpania) 6:4, 6:1
Sam Querrey (USA, Q) - Jarkko Nieminen (Finlandia) 7:6(4), 5:7, 6:4
poniedziałek, 14 maja
John Isner (USA, 9) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy) 2:6, 7:6(3), 6:2
Nicolás Almagro (Hiszpania, 12) - Marin Čilić (Chorwacja) 6:2, 3:6, 6:0
Gaël Monfils (Francja, 13) - Aleks Bogomołow Jr. (Rosja) 6:4, 6:1
Fernando Verdasco (Hiszpania) - Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina) 6:0 i krecz
Fabio Fognini (Włochy, WC) - Marcos Baghdatis (Cypr) 6:2, 6:2
Bernard Tomic (Australia) - Santiago Giraldo (Kolumbia, Q) 4:6, 6:2, 6:4
David Nalbandian (Argentyna) - Albert Ramos (Hiszpania, Q) 6:3, 6:4
Radek Štěpánek (Czechy) - Juan Ignacio Chela (Argentyna) 2:6, 6:0, 6:3
Stanislas Wawrinka (Szwajcaria) - Robin Haase (Holandia, Q) 6:1, 4:6, 7:5
Carlos Berlocq (Argentyna) - Blaž Kavčič (Słowenia, Q) 6:1, 6:3
niedziela, 13 maja
Juan Carlos Ferrer (Hiszpania) - Kevin Anderson (RPA) 6:4, 7:5
Paolo Lorenzi (Włochy, WC) - Nikołaj Dawidienko (Rosja) 6:3, 2:6, 6:3
Michaił Jużny (Rosja) - Thomaz Bellucci (Brazylia) 6:2, 3:6, 6:3
Viktor Troicki (Serbia) - Filippo Volandri (Włochy, WC) 4:6, 6:4, 6:3
Andreas Seppi (Włochy) - Denis Istonim (Uzbekistan) 6:4, 3:6, 6:3
Florian Mayer (Niemcy) - Miloš Raonić (Kanada) 7:6(5), 6:4
wolne losy: Novak Djoković (Serbia, 1); Rafael Nadal (Hiszpania, 2); Roger Federer (Szwajcaria, 3); Andy Murray (Wielka Brytania, 4); Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 5); David Ferrer (Hiszpania, 6); Tomáš Berdych (Czechy, 7); Janko Tipsarević (Serbia, 8)