Roland Garros: Radwańska pokonała Mirzę w II rundzie

Agnieszka Radwańska awansowała do 1/16 finału Roland Garros, poprawiając swój wynik sprzed roku. W II rundzie krakowianka pokonała Sanię Mirzę (6:2, 6:4 w 1h16'). Kolejną rywalką będzie Yanina Wickmayer (WTA 22).

Łukasz Iwanek

Dla mieszkającej w Hajdarabadzie 24-letniej Mirzy był to piąty występ w Rolandzie Garrosie i pokonując w I rundzie Kristinę Barrois wygrała dopiero drugi mecz. Radwańska o powtórzenie swojego najlepszego wyniku w Paryżu z 2008 i 2009 roku zagra z Wickmayer, która wygrała z Ayumi Moritą (WTA 47) 6:4, 7:5.

CZYTAJ: Kubot maszeruje dalej

I SET Radwańska już w gemie otwarcia oddała podanie na sucho dając się nabrać na drop-szota i nadziewając się na dwa ostre returny Mirzy. Krakowianka natychmiast odrobiła stratę korzystając z dwóch podwójnych błędów rywalki. W czwartym gemie Hinduska przy 15-40 odparła dwa break pointy, by następnie zrobić kolejny podwójny błąd i posłać bekhend w siatkę. W piątym gemie Polka z 40-0 pozwoliła się dogonić tenisistce z Hajdarabadu, która następnie popełniła dwa proste błędy i Radwańska prowadziła 4:1. W szóstym gemie Mirza od 30-0 przegrała cztery piłki, przy 30-30 zrobiła podwójny błąd, a krakowianka break pointa wykorzystała forhendem wymuszającym błąd. Polka serwując na seta roztrwoniła prowadzenie 30-0, ale zakończyła seta przy serwisie Hinduski, która również oddała gema mając 30-0.

CZYTAJ: Clijsters zgubiona przez własne błędy

II SET Radwańska rozpoczęła podobnie jak seta I, czyli od oddania własnego podania. Tym razem Mirza po obronie dwóch break pointów podwyższyła na 2:0. Dwa prezenty od rywalki w postaci podwójnych błędów dały Polce odrobienie straty w czwartym gemie, ale w piątym Hinduska forhendem uzyskała kolejne przełamanie. Wysiłek tenisistki z Hajdarabadu na niewiele się zdał, bo po raz kolejny łatwo oddała podanie. W siódmym gemie Mirza krosem bekhendowym otrzymała break pointa, ale zmarnowała go wyrzucając bekhend. Tenisistka z Indii miała szansę na kolejnego break pointa, ale wyrzuciła potężnie woleja. W ósmym gemie Mirza utrzymała podanie kończąc bronią Radwańskiej, czyli kombinacją drop-szota i loba. W dziewiątym i 10. gemie Polka wygrała osiem piłek z rzędu i zameldowała się w III rundzie.