ITF Kraków: Duckworth mistrzem po triumfie nad Panfilem

James Duckworth (ATP 672) wygrał międzynarodowe mistrzostwa Krakowa na kortach KKKS, pierwszy w sezonie tenisowy polski turniej zawodowy. W finale 19-letni Australijczyk pokonał 6:3, 7:5 Grzegorza Panfila (ATP 510).

Krzysztof Straszak

James Duckworth, 19 lat, pochodzi z Sydney, zdobył w Krakowie swój pierwszy zawodowy tytuł (foto STRASZAK)
23-letni Panfil prowadził w drugim secie 3:0 i nie wykorzystał setbola przy 5:4. Leworęczny zabrzanin jest pierwszym liderem klasyfikacji CARBO-KOKS Polish Masters, której zwycięzca otrzyma w Bytomiu, w czwartym z serii wiosennym polskim turnieju ITF, od tytularnego sponsora 1000 dolarów nagrody. To był siódmy finał Panfila w zawodowych rozgrywkach: trzy zaliczył w 2008 roku, kolejne trzy w ubiegłym sezonie. Na koncie zabrzanina dwa tytuły: w Zabrzu i Poznaniu (2008). Od tego czasu przegrał cztery decydujące pojedynki, poprzedni w październiku we włoskim Frascati. Kraków Open, korty KKKS, Kraków ITF Men's Circuit, kort ziemny, pula nagród 10 tys. dol. niedziela, 22 maja finał gry pojedynczej: James Duckworth (Australia) - Grzegorz Panfil (Polska, 5) 6:3, 7:5