WTA Bruksela: program i wyniki
Przed rokiem Dunka Karolina Woźniacka rywalizowała w turnieju WTA Tour Premier na kortach stołecznej Legii. W obecnym sezonie rolę Warszawy przejęła Bruksela i tam też wystąpi aktualna liderka światowego rankingu. W gronie 30 zawodniczek są również Rosjanka Wiera Zwonariowa (WTA 3) oraz triumfatorka Roland Garros 2010, Włoszka Francesca Schiavone (WTA 5).
Brussels Open, Bruksela (Belgia)
WTA Tour Premier, kort ziemny, pula nagród 618 tys. dol.
finał:
sobota, 21 maja
Karolina Woźniacka (Dania, 1) - Shuai Peng (Chiny, 8) 2:6, 6:3, 6:3
półfinał:
piątek, 20 maja
Karolina Woźniacka (Dania, 1) - Francesca Schiavone (Włochy, 3) 6:4, 4:6, 6:3
Shuai Peng (Chiny, 8) - Wiera Zwonariowa (Rosja, 2) 6:3, 6:3
ćwierćfinał:
czwartek, 19 maja
Karolina Woźniacka (Dania, 1) - Yanina Wickmayer (Belgia, 6) 2:0 i krecz
Wiera Zwonariowa (Rosja, 2) - Alexandra Dulgheru (Rumunia, 7) 6:0, 6:1
Francesca Schiavone (Włochy, 3) - Ayumi Morita (Japonia) 6:2, 6:3
Shuai Peng (Chiny, 8) - Sofia Arvidsson (Szwecja) 6:2, 6:4
II runda (1/8 finału):
środa, 18 maja
Karolina Woźniacka (Dania, 1) - Varvara Lepchenko (USA) 6:4, 7:6(5)
Wiera Zwonariowa (Rosja, 2) - Galina Woskobojewa (Kazachstan, Q) 2:6, 6:4, 6:3
Francesca Schiavone (Włochy, 3) - Irina Falconi (USA, LL) 6:4, 6:4
Yanina Wickmayer (Belgia, 6) - Alison van Uytvanck (Belgia, Q) 7:6(2), 6:4
Alexandra Dulgheru (Rumunia, 7) - Klára Zakopalová (Czechy) 6:3, 6:2
Shuai Peng (Chiny, 8) - Abigail Spears (USA, Q) 6:2, 6:0
Sofia Arvidsson (Szwecja) - Jelena Janković (Serbia, 4) 3:6, 6:3, 6:3
Ayumi Morita (Japonia) - Casey Dellacqua (Australia) 1:6, 6:0, 7:5
I runda:
wtorek, 17 maja
Francesca Schiavone (Włochy, 3) - Cwetana Pironkowa (Bułgaria) 6:2, 7:5
Jelena Janković (Serbia, 4) - Anastazja Rodionowa (Australia) 6:2, 6:3
Yanina Wickmayer (Belgia, 6) - Kaia Kanepi (Estonia, Q) 6:1, 4:6, 7:5
Alexandra Dulgheru (Rumunia, 7) - Polona Hercog (Słowenia) 2:6, 6:4, 6:2
Shuai Peng (Chiny, 8) - Kirsten Flipkens (Belgia, WC) 6:0, 1:6, 6:3
Alison van Uytvanck (Belgia, Q) - Patty Schnyder (Szwajcaria) 6:3, 2:6, 6:2
Irina Falconi (USA, LL) - Zuzana Ondrášková (Czechy) 7:5, 6:3
Ayumi Morita (Japonia) - Jie Zheng (Chiny) 6:4, 4:6, 6:1
Abigail Spears (USA, Q) - Chanelle Scheepers (RPA) 6:3, 6:1
Galina Woskobojewa (Kazachstan, Q) - Ágnes Szávay (Węgry) 5:2 i krecz
poniedziałek, 16 maja
Casey Dellacqua (Australia) - Shahar Pe'er (Izrael, 5) 6:1, 5:7, 6:3
Varvara Lepchenko (USA) - An-Sophie Mestach (Belgia, WC) 6:3, 7:6(3)
Sofia Arvidsson (Szwecja) - Coco Vandeweghe (USA) 6:3, 7:6(4)
Klára Zakopalová (Czechy) - Ksenia Pierwak (Rosja) 7:5, 3:6, 6:4
wolne losy: Karolina Woźniacka (Dania, 1); Wiera Zwonariowa (Rosja, 2)
Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)