WTA Charleston: program i wyniki
Australijka Samantha Stosur (WTA 5) stanie przed trudnym zadaniem obrony wywalczonego przed rokiem w Charleston mistrzowskiego tytułu. Stawce 56 zawodniczek przewodniczy liderka światowego rankingu, Dunka polskiego pochodzenia Karolina Woźniacka. O dobry wynik postarają się również Serbka Jelena Janković (WTA 8) oraz Francuzka Marion Bartoli (WTA 12).
Family Circle Cup, Charleston (USA)
WTA Tour Premier, kort ziemny (Green clay), pula nagród 721 tys. dol.
finał:
niedziela, 10 kwietnia
Karolina Woźniacka (Dania, 1) - Jelena Wiesnina (Rosja) 6:2, 6:3
półfinał:
sobota, 9 kwietnia
Karolina Woźniacka (Dania, 1) - Jelena Janković (Serbia, 3) 6:4, 6:4
Jelena Wiesnina (Rosja) - Shuai Peng (Chiny, 11) 7:6(4), 6:3
ćwierćfinał:
piątek, 8 kwietnia
Karolina Woźniacka (Dania, 1) - Yanina Wickmayer (Belgia, 6) 4:6, 6:4, 6:4
Jelena Janković (Serbia, 3) - Christina McHale (USA) 6:2, 6:0
Shuai Peng (Chiny, 11) - Sania Mirza (Indie, Q) 2:6, 6:2, 6:2
Jelena Wiesnina (Rosja) - Julia Görges (Niemcy, 12) 2:6, 6:2, 6:2
III runda (1/8 finału):
czwartek, 7 kwietnia
Karolina Woźniacka (Dania, 1) - Barbora Záhlavová Strýcová (Czechy, 15) 7:6(6), 7:6(9)
Jelena Janković (Serbia, 3) - Chanelle Scheepers (RPA) 6:2, 6:2
Yanina Wickmayer (Belgia, 6) - Anna Tatiszwili (Gruzja, Q) 6:4, 7:5
Shuai Peng (Chiny, 11) - Nadieżda Pietrowa (Rosja, 7) 6:3, 5:7, 6:2
Julia Görges (Niemcy, 12) - Shahar Pe'er (Izrael, 5) 6:2, 6:3
Jelena Wiesnina (Rosja) - Samantha Stosur (Australia, 2) 6:4, 6:1
Christina McHale (USA) - Daniela Hantuchová (Słowacja, 10) 7:6(3), 6:1
Sania Mirza (Indie, Q) - Sabine Lisicki (Niemcy, WC) 6:4, 6:4
II runda (1/16 finału):
środa, 6 kwietnia
Karolina Woźniacka (Dania, 1) - Irina Falconi (USA, Q) 6:1, 6:1
Samantha Stosur (Australia, 2) - Patricia Mayr (Austria) 6:1, 6:2
Jelena Janković (Serbia, 3) - Tamira Paszek (Austria) 6:2, 6:3
Nadieżda Pietrowa (Rosja, 7) - Edina Gallovits (Rumunia) 6:1, 6:1
Daniela Hantuchová (Słowacja, 10) - Jewgienija Rodina (Rosja) 6:0, 6:1
Barbora Záhlavová Strýcová (Czechy, 15) - Anastazja Rodionowa (Australia) 6:3, 1:6, 6:3
Sabine Lisicki (Niemcy, WC) - Marion Bartoli (Francja, 4) 6:2, 6:3
Anna Tatiszwili (Gruzja, Q) - Maria Kirilenko (Rosja, 9) 5:7, 7:5, 6:3
Jelena Wiesnina (Rosja) - Bethanie Mattek-Sands (USA, 14) 6:4, 7:6(6)
wtorek, 5 kwietnia
Shahar Pe'er (Izrael, 5) - Sofia Arvidsson (Szwecja) 6:1, 6:3
Yanina Wickmayer (Belgia, 6) - Jie Zheng (Chiny) 6:4, 6:0
Shuai Peng (Chiny, 11) - Ayumi Morita (Japonia) 6:2, 6:1
Julia Görges (Niemcy, 12) - Eva Birnerová (Czechy, Q) 1:6, 7:5, 2:0 i krecz
Christina McHale (USA) - Alisa Klejbanowa (Rosja, 8) 6:1, 6:0
Sania Mirza (Indie, Q) - Vania King (USA) 6:7(6), 6:4, 6:2
Chanelle Scheepers (RPA) - Jill Craybas (USA) 6:3, 6:2
I runda:
wtorek, 5 kwietnia
Maria Kirilenko (Rosja, 9) - Varvara Lepchenko (USA) 6:4, 6:0
Daniela Hantuchová (Słowacja, 10) - Ałła Kudriawcewa (Rosja) 6:1, 7:6(3)
Barbora Záhlavová Strýcová (Czechy, 15) - Andrea Hlaváčková (Czechy) 6:2, 2:6, 7:6(6)
Anna Tatiszwili (Gruzja, Q) - Jelena Dokić (Australia) 7:5, 2:6, 6:4
Tamira Paszek (Austria) - Melanie Oudin (USA) 6:1, 7:5
Edina Gallovits (Rumunia) - Jamie Hampton (USA, WC) 7:6(1), 7:5
Sabine Lisicki (Niemcy, WC) - Renata Voráčová (Czechy) 3:6, 6:4, 6:2
Patricia Mayr (Austria) - Shuai Zhang (Chiny) 6:1, 6:4
poniedziałek, 4 kwietnia
Shuai Peng (Chiny, 11) - Sloane Stephens (USA, Q) 6:2, 6:1
Julia Görges (Niemcy, 12) - Olga Goworcowa (Białoruś) 7:5, 6:4
Bethanie Mattek-Sands (USA, 14) - Alexandra Stevenson (USA, Q) 6:2, 6:1
Chanelle Scheepers (RPA) - Patty Schnyder (Szwajcaria, 13) 6:4, 6:4
Vania King (USA) - Wiera Duszewina (Rosja, 16) 6:4, 7:6(7)
Irina Falconi (USA, Q) - Magdaléna Rybáriková (Słowacja) 7:6(9), 7:5
Anastazja Rodionowa (Australia) - Zuzana Ondrášková (Czechy) 4:6, 6:1, 6:2
Jie Zheng (Chiny) - Mónica Puig (Portoryko, Q) 3:6, 7:6(10), 7:5
Jill Craybas (USA) - Shelby Rogers (USA, WC) 3:6, 6:2, 6:0
Jewgienija Rodina (Rosja) - Petra Martić (Chorwacja) 6:4, 6:1
Christina McHale (USA) - Heather Watson (Wielka Brytania, Q) 5:7, 6:3, 7:6(3)
Ayumi Morita (Japonia) - Mirjana Lučić (Chorwacja) 6:2, 6:4
Sania Mirza (Indie, Q) - Alison Riske (USA) 2:6, 6:3, 6:3
Sofia Arvidsson (Szwecja) - Alizé Cornet (Francja) 6:4, 2:6, 6:3
Eva Birnerová (Czechy, Q) - Melinda Czink (Węgry) 7:5, 2:6, 6:2
Jelena Wiesnina (Rosja) - Rebecca Marino (Kanada) 6:7(4), 6:2, 6:3
wolne losy: Karolina Woźniacka (Dania, 1); Samantha Stosur (Australia, 2); Jelena Janković (Serbia, 3); Marion Bartoli (Francja, 4); Shahar Pe'er (Izrael, 5); Yanina Wickmayer (Belgia, 6); Nadieżda Pietrowa (Rosja, 7); Alisa Klejbanowa (Rosja, 8)