WTA Dubaj: Radwańska znów lepsza od Sevastovej

Choć rywalka jest już znacznie lepszą tenisistką, Agnieszka Radwańska w kopii ubiegłorocznego meczu (te same miejsce i faza) znów udowodniła klasę: zwycięstwo nad Łotyszką Anastiją Sevastovą (7:5, 6:4 w 1h33') oznacza awans do 1/8 finału turnieju WTA Tour w Dubaju.

Krzysztof Straszak

Efektowne 80% zwycięstw w pierwszym wciąż miesiącu rywalizacji w tym sezonie to rezultat, jakim może się pochwalić najlepsza polska tenisistka, która o ćwierćfinał w Zjednoczonych Emiratach Arabskich powalczy z Marion Bartoli (bilans 5-0, tylko jeden stracony set).

W pierwszym po półtora tygodnia, a dziesiątym w tym roku meczu krakowianka po raz szósty nie straciła seta. W drugiej partii oddała Sevastovej do zera serwis (5:3) na wygranie pojedynku, ale czwartym meczbolem przy podaniu Łotyszki zamknęła sprawę promocji do najlepszej szesnastki.

W ogóle Radwańska więcej punktów niż przy własnym zdobyła przy serwisie rywalki. Przełamana trzykrotnie, krakowianka sama skorzystała z pięciu (na 12) break pointów.

Tak było też przed rokiem w Dubaju, kiedy Radwańska zatrzymała się w półfinale. Ranga Premier 5 imprezy w emiracie oznacza, że na szali jest sporo punktów do obrony. W ćwierćfinale może czekać Francesca Schiavone albo Swietłana Kuzniecowa.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (ZEA)