ATP Pekin: Zła passa trwa, Kubot pokonany przez Almagro

Łukasz Kubot (ATP 64) przegrał z Nicolasem Almagro (ATP 16) 5:7, 2:6 w I rundzie turnieju China Open rozgrywanego na kortach twardych w Pekinie.

Łukasz Iwanek

Polak, który przebijał się przez kwalifikacje, z piątego turnieju z rzędu odpadł w I rundzie. Urodzony w Bolesławcu tenisista wcześniej w tym sezonie został pokonany przez Almagro dwukrotnie: w Rzymie (korty ziemne) i Eastbourne (korty trawiaste). Hiszpan, który w tym roku zdobył dwa tytuły (Gstaad, Bastad), to dwukrotny ćwierćfinalista Roland Garros (2008, 2010).

W I secie żaden z tenisistów przez dziewięć gemów nie stworzył sobie okazji na przełamanie serwisu rywala. W 10. gemie Kubot, który w zeszłym roku w Pekinie pokonał Andyego Roddicka, obronił cztery piłki setowe i utrzymując własne podanie wyrównał na 5:5. W 12. gemie przy kolejnym setbolu Polak popełnił podwójny błąd serwisowy.

W trzecim gemie II seta Kubot nie wykorzystał w sumie trzech break pointów, za to sam dwukrotnie stracił własne podanie i przy stanie 5:1 Almagro miał serwis na mecz. Polak nie zamierzał się poddać i w siódmym gemie odrobił stratę jednego breaka. Hiszpan zakończył mecz przełamując Kubota po raz trzeci w secie, a w sumie po raz czwarty.