WTA Eastbourne: Porażka Radwańskiej już w pierwszej rundzie

Agnieszka Radwańska (WTA 8) odpadła w pierwszej rundzie turnieju WTA Premier w Eastbourne. W swoim pierwszym meczu w tym roku na kortach trawiastych Polka przegrała z Białorusinką Wiktorią Azarenką (WTA 15) 6:7(2), 1:6.

Michał Świtaj

Występ na kortach trawiastych w Eastbourne to kolejny nieudany turniej Agnieszki w tym sezonie. Na swojej ulubionej nawierzchni Polka zaczęła sezon słabo. Choć Isia w tym samym turnieju potrafiła już triumfować (rok 2008), to jednak w tym sezonie nie wygrała nawet jednego meczu.

Pierwsza partia była niezwykle wyrównana. Gra toczyła się gem za gem i wydawało się, że dopiero przełamanie na korzyść Azarenki przy 5:5 da wygraną rywalce. Radwańska jednak odłamała przeciwniczkę i doprowadziła to rozgrywki tie breakowej. Od tego momentu zaczęła się słaba gra polskiej zawodniczki.

Po przegranym tie breaku Agnieszka zaczęła drugiego seta bez wiary w wygraną. Przegrała pięć kolejnych gemów i cały mecz po godzinie i 30 minutach. Najlepsza polska tenisistka z ostatnich dziesięciu spotkań wygrała tylko cztery. Okazję do rehabilitacji Isia będzie miała już na Wimbledonie, który rozpoczyna się w poniedziałek 21 czerwca.

AEGON International, Eastbourne (Wielka Brytania)
WTA Premier, kort trawiasty, pula nagród 600 tys. dol.

Wyniki i program turnieju

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)