WTA Warszawa: Dulgheru i Zheng o tytuł

Alexandra Dulgheru (WTA 32) stanie w sobotę przed szansą na obronę tytułu w warszawskim turnieju WTA Tour. Rumunka pokonała w piątek 6:4, 3:6, 6:4 rozstawioną z numerem trzecim Na Li (WTA 12). Na kortach Legii w finale będzie inna Chinka, Jie Zheng (WTA 26), zwyciężczyni 6:4, 7:5 spotkania z kwalifikantką Grétą Arn (WTA 205).

Krzysztof Straszak

15:37 JEDNA CHINKA W FINALE. Nie będzie stuprocentowo chińskiego finału międzynarodowych mistrzostw Warszawy, ale też obie reprezentantki Państwa Środka nie pożegnały się z turniejową rywalizacją w półfinale - jak w Aussie Open. O czwarty tytuł w WTA Tour Zheng zagra po czterech latach od ostatniego sukcesu, w Sztokholmie. Nie dopisze za to kolejnego triumfu deblowego, bo w półfinale w duecie z Su-Wei Hsieh skreczowały po I secie: lepiej nie ryzykować nawet drobnych urazów, mając w perspektywie największe w karierze turniejowe zwycięstwo singlowe. Rozstawiona z piątką Zheng (w ubiegłym roku jako trójka odpadła w II rundzie), trenowana przez męża Changa Yu, w nerwowym (12 przełamań w 22 gemach) meczu z Arn była bardziej skuteczna od 31-letniej Niemki/Węgierki: obie miały po dziewięć break pointów.

13:32 SEN DULGHERU TRWA. Dwanaście kolejnych zwycięstw to bilans filigranowej Rumunki w polskiej stolicy. - Nie wiem, dlaczego się tutaj tak świetnie czuję! Wszystko zaczęło się rok temu! 20-letnia Dulgheru jest o krok od powtórzenia wyczynu z ubiegłego sezonu, który dał jej jedyny dotąd tytuł w Tourze, gdzie dopiero od tego roku startuje w pełnym wymiarze. Notuje kolejne przełomy: Top 100 w maju, Top 50 w marcu, wygrane z zawodniczkami z Top 10 w kwietniu. Także wiktoria nad Li plasuje się w czołówce jej kariery. - Za zarobione tu pieniądze mam nadzieję sprawić sobie jakieś mieszkanie w Bukareszcie, bo męczą mnie dojazdy na treningu - przyznała. Po stracie przewagi przełamania w otwierającej partii z Li ponownie zyskała breaka, serwując na seta przy 5:4. Set drugi dla Chinki: rozpoczynając od 0:2, wygrała sześć z kolejnych siedmiu gemów. W decydującej partii Dulgheru miała dwa breaki w kieszeni i przy 5:3 podawała na mecz, który jednak skończył się dopiero przy serwisie Li. - Nawet Federer nie wykorzystał stanu 5:1 w finałowym secie z Tsongą - tłumaczyła swój przypadek w odniesieniu do tenisa męskiego. Podczas pomeczowego wywiadu dowiedziała się od red. Lorka, że w Roland Garros spotka się z Czeszką Hradecką.

Program i wyniki turnieju

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)