WTA Stuttgart: Radwańska awansowała do II rundy

W I rundzie turnieju Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie Agnieszka Radwańska (WTA 8) wygrała w godzinę i 47 minut z Aną Ivanović (WTA 57) 7:6, 6:4. W 1/8 finału zmierzy się w środę z Shahar Pe'er (WTA 20).

Nikita Laksa

Pierwszy set stał na wysokim poziomie, było dużo dobrych zagrań i piłek kończących. O zwycięstwie musiał zadecydować tie break. Ana była skoncentrowana i dobrze przygotowana do meczu, nie przypominała zawodniczki z Australian Open. Grała na luzie, bez nadmiernych nerwów. Bardzo poprawiła serwis.

Dużo słabiej serwowała Isia, ale ten element nie był kluczowy i nie miał znaczenia w kontekście wyniku pierwszej partii. Agnieszka wygrała, bo była bardziej regularna. Pierwsze gemy drugiego seta również były bardzo wyrównane. Nadal dobrze grała Serbka ale tylko przez sześć gemów. Następnie zaczęła popełniać coraz więcej błędów niewymuszonych. Szczególnie słabo grała przy siatce.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)
WTA Premier, kort ziemny w hali, pula nagród 700 tys. dol.

czas gry: 1:47 godz.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)