WTA Indian Wells: Trzy lata i trzy ćwierćfinały Radwańskiej

Ósma w światowym rankingu Agnieszka Radwańska pokonała 6:3, 6:2 Marion Bartoli (WTA 16) we wtorkowym meczu IV rundy turnieju WTA rangi Premier Mandatory w amerykańskim Indian Wells. Najlepsza polska tenisistka trzeci rok z rzędu zagra tam w ćwierćfinale.

Krzysztof Straszak

Teraz Jelena Dementiewa. To będzie pierwsza wyżej notowana zawodniczka (o jedno "oczko"), z którą przyjdzie grać Radwańskiej w tej edycji BNP Paribas Open. Trzy dotychczasowe rywalki nie miały wiele do powiedzenia: także próbująca wrócić do Top 10 Bartoli, który notuje komplet porażek w pięciu meczach z krakowianką.

25-letnia pierwsza rakieta Francji uderzała piłki z niską celnością, dając Radwańskiej wiele darmowych punktów. Także w decydujących momentach: po obronie trzech break pointów (dwóch w efektowny sposób) straciła podanie w otwierającym gemie drugiego seta po podwójnym błędzie serwisowym. Po jej niewymuszonych błędach były także kolejne przełamania w tej partii.

Walcząca o utrzymanie ósmej pozycji w rankingu Radwańska zanotowała mniej kończących uderzeń (17-25), ale zachowała więcej zimnej krwi (i rozumu). Decydującego breaka na 5:3 w otwierającej partii zdobyła lobem, po tym jak Bartoli posłała woleja prosto na jej rakietę. Francuzka jedyny raz wyszła na prowadzenie po obronie dwóch break pointów przy 1:1 w drugim secie, by następnie przegrać cztery kolejne gemy i mecz.

Rozstawiona z "piątką" Polka wydawała się mieć o wiele większy bagaż doświadczeń od ex finalistki Wimbledonu. Szachowała ją przy siatce, a w tarapatach znajdowała się dopiero gdy Bartoli ruszała do przodu lub atakowała drugie podanie. Agnieszce jednak nie tylko w gemach serwisowych wystarczało czasami tylko jedno kończące zagranie (np. kros przed przełamaniem na 2:1 w pierwszym secie).

To dziesiąte zwycięstwo Isi w jej czternastym meczu w sezonie. W kalifornijskim turnieju wygrała trzy mecze, tak jak w poprzednim starcie, przed miesiącem w Dubaju (tam cztery pokonane szczebla drabinki oznaczały półfinał). W nocy polskiego czasu Polka gra z Marią Kirilenko o półfinał debla.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 4,5 mln dol.

czas gry: 1:34 godz.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)