Mikaela Shiffrin najlepsza w slalomie na igrzyskach olimpijskich w Soczi

Mikaela Shiffrin wygrała slalom na igrzyskach olimpijskich w Soczi. Srebrny medal zdobyła Marlies Schild, a brązowy - Kathrin Zettel.

Mikaela Shiffrin była najlepsza w pierwszym przejeździe, a w drugim uzyskała szósty wynik. Urodzona w 1995 roku Amerykanka jest też aktualną mistrzynią świata w slalomie. Marlies Schild po pierwszym przejeździe była szósta, a w drugim miała najlepszy rezultat. Dla 32-letniej Austriaczki to czwarty medal w zimowych igrzyskach olimpijskich. Druga była też w slalomie w 2006 oraz w 2010 roku. W Turynie uplasowała się również na trzeciej pozycji w kombinacji.

Z siódmej pozycji na trzecią awansowała Kathrin Zettel. Czwartą lokatę zajęła mistrzyni olimpijska w Vancouver - Maria Hoefl-Riesch. Po pierwszej rundzie rywalizacji Niemka plasowała się na drugim miejscu. Czołową dziesiątkę zamknęła brązowa medalistka z 2010 roku - Sarka Zahrobska-Strachova.

Pierwszego przejazdu nie ukończyły trzy reprezentantki Polski: Karolina Chrapek, Aleksandra Kluś-Zamiedzowy, a także Maryna Gąsienica-Daniel.