Janne Ahonen nie kończy kariery

autor: Polska Agencja Prasowa | 2014-02-18, 19:08 | źródło: PAP |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Fin Janne Ahonen, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, że po zimowych igrzyskach w Soczi definitywnie zakończy sportową karierę, ponownie zmienił zdanie i deklaruje, że nadal będzie skakał.

- Mam jeszcze w sobie dużo motywacji, aby nadal rywalizować na skoczniach. Dlatego nie kończę kariery, w nowym sezonie na pewno będę startował - zapowiedział Ahonen w Soczi, gdzie Finlandia w konkursie drużynowym uplasowała się na ósmej pozycji.

37-letni Fin, urodzony 11 maja 1977 roku w Lahti, już dwa razy oficjalnie ogłaszał rozstanie ze sportem wyczynowym. Pierwszy raz uczynił to 26 marca 2008. Jako powód podał wówczas brak motywacji do dalszego treningu. W swoim postanowieniu wytrwał tylko rok, w marcu 2009 potwierdził, że wraca na skocznie, aby wystartować w igrzyskach w 2010 roku w Vancouver.

Start w Kanadzie nie był udany, Finowie nie zdobyli żadnego medalu. 5 marca 2011 r. Ahonen po raz drugi ogłosił, że kończy swoją przygodę ze sportem.

W styczniu 2013, na rok przed igrzyskami w Soczi, w wywiadzie dla jednej ze stacji telewizyjnych zapowiedział, że ponownie wraca na skocznie. Fin nie krył, że marzy mu się medal olimpijski, którego brakuje w jego kolekcji. Celu jednak i tym razem nie zrealizował, rywalizację na obiektach w Soczi zakończył na 29. pozycji (skocznia normalna) i 22. (duża).

- Jak długo będę skakał, dzisiaj nie potrafię konkretnie powiedzieć. Może tylko przez rok, a może dłużej - przyznał pięciokrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni. Na pytanie, czy myśli o starcie w Korei Południowej w 2018 roku w kolejnych igrzyskach - nie odpowiedział.

Za cztery lata w południowokoreańskim Pyeongchang będzie miał 41 lat. Tyle samo, ile w Soczi liczył sobie Japończyk Noriaki Kasai, srebrny medalista w konkursie indywidualnym na dużym obiekcie i brązowy w drużynie.

Polub Sporty zimowe na Facebooku  
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Powiązane artykuły

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj: