Dwie Polki wystartują w biegu masowym

Monika Hojnisz i Weronika Nowakowska-Ziemniak wystartują w biegu masowym podczas igrzysk olimpijskich w Soczi. Szansę na występ w tej konkurencji ma również Krystyna Pałka

Łukasz Witczyk

Bieg masowy kobiet na dystansie 12,5 km zaplanowany jest na poniedziałek. W tej widowiskowej biathlonowej konkurencji wystartuje trzydzieści zawodniczek. W gronie uczestniczek znalazły się wszystkie medalistki igrzysk w Soczi, najlepsze zawodniczki w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz biathlonistki, które najlepiej radziły sobie w olimpijskich zmaganiach na trasach w ośrodku Laura.

W ostatniej indywidualnej konkurencji rozegranej podczas igrzysk olimpijskich w Soczi wystartują dwie reprezentantki Polski. Najlepiej z biało-czerwonych spisuje się Monika Hojnisz. 23-latka w sprincie zajęła 21. miejsce, w biegu pościgowym była dziewiętnasta, a w biegu indywidualnym sklasyfikowana została na 12. pozycji. Wyniki te dały chorzowiance 71 punktów. Był to trzeci rezultat spośród wszystkich zawodniczek, które nie zdobyły medalu w Soczi, ani nie są w czołowej piętnastce Pucharu Świata. Warto dodać, że Hojnisz przed rokiem zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w tej konkurencji.

Dobrze starty w Soczi rozpoczęła Weronika Nowakowska Ziemniak  która w sprincie była siódma. Dwa kolejne występy w Rosji dla 27-latki nie były tak udane. W biegu pościgowym Nowakowska-Ziemniak była dwudziesta, a w indywidualnym zajęła 31. lokatę. Dało jej to 67 punktów.

Pierwszą rezerwową na liście startowej biegu masowego jest Krystyna Pałka. Ubiegłoroczna wicemistrzyni świata ma w swoim dorobku 46 "oczek". O trzy więcej ma ostatnia zawodniczka uprawniona do startu w "masówce" - Ann Kristin Flatland. Polka ma szansę na występ, lecz musi liczyć na niedyspozycję którejś z rywalek. Nie jest wykluczone, że tak się stanie, bowiem w piątkowym biegu indywidualnym z powodu choroby nie wystartowały Andrea Henkel i Olga Wiłuchina, które uprawnione do startu w poniedziałkowym biegu. O tym czy Polka wystartuje w biegu masowym dowiemy się dopiero na kilka godzin przed biegiem.